Księżna Diana miała traumatyczne dzieciństwo! Jej brat o tym opowiedział

Księżna Diana w kraciastej garsonce i czarnym berecie
Fotografia: Rex Features/East News

Księżna Diana miała traumatyczne przeżycia w dzieciństwie. Jej brat teraz szczerze o tym opowiedział.

Księżna Diana była jedną z najtragiczniejszych postaci w brytyjskiej rodzinie królewskiej. Z jej biografii możemy dowiedzieć się wiele na temat jej nieszczęśliwego małżeństwa z księciem Karolem, a także zdrad następcy tronu. Wiemy też, że księżna borykała się z bulimią. Okazuje się, że jej problemy były mocno zakorzenione już w dzieciństwie, kiedy to mała Diana Spencer przeżyła naprawdę traumatyczne chwile. Teraz jej brat, Charles Spencer, ujawnił szczegóły z przeszłości.

Zobacz także: Księżna Diana w swoim ślubnym stroju miała ukryty przekaz! Ujawniono go po latach

Księżna Diana miała trudne dzieciństwo. Opowiedział o tym jej brat

Nie od dziś wiemy, że księżna Diana musiała wychowywać się bez matki. Jej brat, Charles, teraz zdradził szczegóły na temat ich traumatycznego dzieciństwa.

W jednym z najnowszych wywiadów Spencer wspomina, że to on i Diana zostali w domu i we dwójkę musieli mierzyć się z kłótniami rodziców. 

Diana i ja mieliśmy dwie starsze siostry, które były wtedy w szkole daleko od domu, więc spędzaliśmy razem dużo czasu i rozmawialiśmy o tym, co dzieje się między rodzicami. Nasz ojciec był cichym i nieustannym źródłem miłości, ale matka nie została stworzona do macierzyństwa. To w gruncie rzeczy nie jej wina, po prostu nie była w stanie wypełnić swojej roli, dać nam tego, czego potrzebowaliśmy jako dzieci - powiedział Charles Spencer w rozmowie z "The Sunday Times". 

Okazuje się, że szczególnie trudną chwilą, z jaką musieli się zmierzyć, było pożegnanie z matką. To bardzo przybiło zaledwie pięcioletnią wówczas Dianę.

Kiedy pakowała swoje rzeczy przed wyjazdem, obiecała Dianie, która miała wtedy pięć lat, że wróci, żeby się z nią zobaczyć. To się nigdy nie wydarzyło. Moja siostra długo czekała na nią, ale matka się nie zjawiła - wspomina brat księżnej.

Okazuje się, że w obojgu te doświadczenia pozostawiły ogromny ślad. Charles od 20 lat próbuje poradzić sobie z traumą, uczęszczając na terapię. 

Uporanie się z bólem będącym wynikiem tych doświadczeń kosztowało mnie wiele pracy. Pracy, która była trudna i niewdzięczna. Ale rezultat okazał się oczyszczający. Dzięki terapii nabrałem dystansu i zrozumiałem, że niewielu ludzi w naturalny sposób dąży do destrukcji - dodał Charles.

Niestety Diana nie miała okazji ku temu, żeby przepracować siedzący w niej ból. Młodo wyszła za mąż za następcę brytyjskiego tronu, została księżną i jednocześnie ulubienicą prasy. To wszystko jeszcze bardziej przygnębiło ją psychicznie. 

Zobacz także: Do sieci trafiło prywatne nagranie księżnej Diany! W takiej sytuacji jeszcze jej nie widzieliście

Lubisz brytyjską rodzinę królewską? Myślisz, że dobrze znasz jej tajemnice? Sprawdź swoją wiedzę w naszym quizie!

Rodzina Królewska
Rozwiąż quiz

Jak dobrze znasz brytyjską rodzinę królewską?

Rodzina Królewska

1. Syn królowej Elżbiety II, książę Andrzej jest księciem:

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów