Księżna Diana odbiła Karola swojej siostrze!

Książę Karol całuje księżną Dianę w rękę podczas miesiąca miodowego w Balmoral
Fotografia: Rex Features/East News

Kto by się spodziewał, że księżna Diana mogła odbić Karola innej kobiecie. A co dopiero mówić, że własnej siostrze!

Księżna Diana i książę Karol niemal od samych początków nie byli zgraną parą. Coś jednak ich połączyło. Okazuje się, że Diana na początku była bardzo zakochana w Karolu. Trudno się jej dziwić. W tamtych czasach książę był uznawany za prawdziwego playboya, niczym w późniejszych latach Harry. Teraz na światło dzienne wyszły nowe fakty. Zanim Karol związał się z Dianą, spotykał się z jej siostrą, lady Sarah Spencer. Jak to się stało, że ostatecznie to Diana stanęła z nim na ślubnym kobiercu?

Diana odbiła Karola siostrze

Informacje dotyczące początków związku Diany i Karola ujawniła królewska korespondentka Katie Nicholl w swojej książce "The Making of a Royal Romance". Właśnie stąd dowiadujemy się o tym, że Karol randkował z lady Sarah. Do momentu, aż poznał Dianę podczas spotkania ze znajomymi.

Karol "spiknął się" ze starszą siostrą Diany, lady Sarah. Oboje wybrali się na romantyczny wypad na narty do Klosters. Nie kryli się z uczuciem, ale to skromna i nieśmiała Diana zachwyciła przyszłego króla podczas grilla u jednego ze znajomych, jesienią 1980 roku. Uwaga księcia, którego łączono z wieloma arystokratkami, nazywanymi przez prasę "Aniołkami Karola", była dla niej niezwykła. Nigdy nie miała nawet chłopaka - możemy przeczytać w książce.

Również Diana, w rozmowach z Andrew Mortonem, który później stworzył na ich podstawie biografię księżnej, opowiadała o tej chwili. Wspomniała o poznaniu Karola i tym, że spotykał się on wówczas z jej siostrą. Młodziutka Diana była wtedy zachwycona księciem. Nie spodziewała się, że ich związek później może być dla niej tragiczny. Również Sarah odniosła się do całej sytuacji. Wspomina, że to właśnie ona doprowadziła do tego, że pojawiło się uczucie między Karolem a Dianą.

To ja ich ze sobą poznałam - mówiła w jednym z wywiadów.

Jak się okazuje, związek Diany i Karola od samych początków był skomplikowany. Myślicie, że powinni być razem?

Zobacz także: Szokująca korespondencja Diany i księcia Filipa! To królowa doprowadziła do rozwodu Diany i Karola?

Bądź na bieżąco! Polub Chillizet na Facebooku

Brytyjska rodzina królewska nie schodzi z pierwszych stron gazet od wielu wielu lat. Nie tylko Brytyjczycy, ale ludzie na całym świecie interesują się ich życiem. Czy ty także jesteś ich wiernym fanem? Sprawdźmy, co wiesz o brytyjskiej rodzinie królewskiej. Ostrzegamy - pytania nie są łatwe! 

Rodzina Królewska
Rozwiąż quiz

Jak dobrze znasz brytyjską rodzinę królewską?

Rodzina Królewska

1. Syn królowej Elżbiety II, książę Andrzej jest księciem:

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów