Książę William złamał królewski protokół podczas pobytu w Polsce. Musiał prosić o zgodę królową

Anna Respondek 29.12.2017
Rodzina królewska
Fotografia: EAST NEWS

Według przepisów nie jest to bezpieczne.

Książę William i księżna Kate od początków małżeństwa są ulubieńcami Brytyjczyków. Odkąd na świat przyszło ich dwoje dzieci książę George i księżniczka Charlotte, każdy krok pary śledzony jest przez miliony oczu. 

W wakacje książę William postanowił złamać "niepisany" królewski protokół, aby móc zostać ze swoją rodziną. Podczas podróży do Polski i Niemiec zdecydował, że wsiądzie do jednego samolotu wraz z Kate i dziećmi. To wyjątkowo nietypowe zachowanie jak na rodzinę królewską, które według zasad nie jest do końca bezpieczne i odpowiedzialne. 

Według "niepisanego" protokołu William i George nie powinny podróżować jednym środkiem transportu, ponieważ w przypadku katastrofy zagrożona zostałaby sukcesja tronu. 

Nie istnieje oficjalnie taka zasada. W przeszłości rodzina królewska podróżowała już razem, jednak jest to sytuacja, w której królowa ma ostatnie zdanie - powiedział przedstawiciel Pałacu Buckingham. 

Nie wiadomo dlaczego książę zdecydował się poprosić królową o zgodę na wspólną podróż z rodziną, w tej kwestii przedstawiciel rodziny królewskiej nie udzielił odpowiedzi. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów