Książę William spał z bezdomnymi na ulicy! "Prawie przejechała nas zamiatarka"

Książę William w niebieskiej koszuli i marynarce na tle czerwonej ściany
Fotografia: Rex Features/East News

Książę William spał z bezdomnymi na ulicy! Zrobił to w hołdzie zmarłej mamie.

Książę William spał z bezdomnymi na ulicy

Książę William znany jest ze swojej dobroci serca. Jako potencjalny następca tronu, doskonale wie, jak zjednać sobie Brytyjczyków, którzy kochają jego, księżną Kate i ich urocze dzieci. Niedawno w sieci pojawiły się zdjęcia z 2005 roku, kiedy to... książę William spał na ulicy z bezdomnymi! Wszystko dlatego, żeby być jak najbliżej potrzebujących, czego jego i Harry'ego uczyła jeszcze za życia ich mama, księżna Diana. To właśnie jej William postanowił oddać hołd w ten sposób.

Zobacz także: Królowa boi się o Kate i Williama. Jej zdaniem przyszłość monarchii jest zagrożona

Książę William spał z bezdomnymi na ulicy

Księżna Diana często zabierała swoich synów do najbardziej potrzebujących. To właśnie po niej odziedziczyli dobre serce i chęć niesienia pomocy.

Książę William po śmierci matki postanowił pójść w jej ślady i wspomóc innych. W 2005 roku zaskoczył wszystkich pomysłem, na jaki wpadł!

Zaczął się wówczas zajmować fundacją dla bezdomnej młodzieży, Centerpoint. Pewnego razu postanowił... nocować z bezdomnymi na ulicy! Spał wówczas w jednej z londyńskich uliczek, na kartonie za śmietnikami. Towarzyszył mu szef fundacji, Seyi Obakin.

Jeden z najgorszych momentów to ten, gdy podczas snu prawie przejechała nas zamiatarka. Nigdy nie byłem szczęśliwszy, kiedy wreszcie zobaczyłem wschodzące słońce - zdradził mężczyzna. 

Właśnie tym poświęceniem się William chciał oddać hołd swojej mamie. Jak się okazuje, do dziś stara się opowiadać o niej wszystkim, począwszy od jego dzieci.

Gdy kładę George'a lub Charlotte do łóżka, regularnie opowiadam o niej i staram się przypominać, że w ich życiu były dwie babcie. To ważne, aby wiedziały, że ona istniała - mówił w jednym z wywiadów.

Diana wywarła ogromny wpływ na życie Williama i Harry'ego. Książęta do dziś czule ją wspominają i starają się podążać wyznaczoną przez nią drogą. 

Zobacz także: Książę William opowiadał o ojcostwie i... nawiązał do śmierci mamy. "Nie było nikogo, kto mógłby pomóc"

Lubisz księcia Williama? A może wolisz innego członka rodziny królewskiej? Sprawdź, którego z nich przypominasz najbardziej!

Na zdjęciu pozują członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej.
Rozwiąż quiz

Sprawdź, którym członkiem brytyjskiej rodziny królewskiej jesteś

Na zdjęciu pozują członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej.

1. Co najbardziej lubisz robić w wolnym czasie?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów