Książę William pozywa francuski tabloid za opublikowanie nagich zdjęć księżnej Kate. Żąda zawrotnej sumy

Redakcja 04.05.2017
Księżna Kate i książę William
Fotografia: East News

Księżna Kate topless trafiła na okładkę francuskiego pisma kilka lat temu. 

Książęca para pozwała francuski tabloid "Closer" za opublikowanie na łamach gazety zdjęć, które przedstawiały roznegliżowaną Kate Middleton. 

W 2012 roku księżna Kate i książę William spędzali wakacje na południu Francji. To właśnie wtedy fotograf jednego z tamtejszych tabloidów uwiecznił na zdjęciach księżną, która wypoczywała topless. Tabloid "Closer", gdy otrzymał zdjęcia prawie nagiej Kate Middleton, zdecydował się je opublikować. Nie on jeden. Zdjęcia pojawiły się także na okładce miejscowej gazety "La Provence", która jednak zasłoniła nagi biust księżnej czarnym paskiem.

Teraz zapewne żałują publikacji, bo książę William postanowił wystąpić na drogę sądową i domaga się od właścicieli gazet odszkodowania w wysokości 1,5 miliona euro. Również inne gazety, nie tylko francuskie, zaryzykowały i opublikowały zdjęcia przedstawiające książęcą parę na wakacjach. 

"To był szok"

Jak podaje Telegraph.co.uk, na otwarciu sprawy sądowej prawnik książęcej pary przeczytał oświadczenie przygotowane przez księcia Williama, w którym książę odniósł się do sprawy i przyznał, że publikacja zdjęć przywołała w nim wspomnienia związane ze śmiercią jego matki, która zginęła w wypadku samochodowym uciekając przed paparazzi. 

We wrześniu 2012 roku moja żona i ja myśleliśmy, że możemy wybrać się do Francji na kilka dni do odosobnionej willi, której właścicielem jest członek naszej rodziny, aby móc cieszyć się prywatnością. Znamy Francję i znamy Francuzów i wiemy, że co do zasady szanują prywatność innych osób, również gości swojego kraju. Potajemne zrobienie nam zdjęć było dla nas szokiem, ponieważ naruszyło to naszą prywatność - napisał książę William, a jego słowa cytuje Telegraph.co.uk. 

Książę William zakończył swoje oświadczenie podziękowaniami dla władz francuskich za ich wsparcie i pracę nad dochodzeniem. Wyrok w sprawie zapadnie 4 lipca 2017 roku. 

Księżna Kate, książę William i ich dzieci
Fotografia: East News

Księżna Kate, książę William i ich dzieci 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów