Książę William opowiedział o reakcji królowej Elżbiety II na wiadomość o śmierci Diany: Broniła nas

Anna Respondek 24.08.2017
Książę William i królowa Elżbieta
Fotografia: ONS

William broni swojej babci, na którą po śmierci Diany, spadła fala krytyki.

31 sierpnia 2017 roku minie 20 lat od śmierci księżnej Diany. Z tej okazji BBC postanowiło wyemitować ekskluzywny materiał, w którym zawarte są wypowiedzi członków rodziny królewskiej. O swojej mamie i traumatycznej sytuacji, opowiadają książę William i książę Harry

Pomimo tego, że Diana nazywana była "królową ludzkich serc", media donosiły, że nie zawsze potrafiła znaleźć wspólny język z królową Elżbietą, na którą po śmierci synowej spłynęła fala krytyki. Poddani zarzucali jej, że nieodpowiednio uhonorowała żonę swojego syna. 

Książę William postanowił obronić swoją babcię i w dokumencie BBC opowiedział o tym, jak królowa Elżbieta zareagowała na tę tragiczną wiadomość. Wypowiedź księcia przytoczył Thequardian.com.

W tamtym czasie moja babcia chciała przede wszystkim bronić swoich dwóch wnuków i swojego syna. Non stop usuwała sprzed naszych oczu gazety i różne rzeczy tego typu, nic nie mogło znaleźć się w domu. Dzięki temu nie wiedzieliśmy co tak naprawdę się dzieje - wyjaśnił William, a jego wypowiedź przytacza Theguardian.com. 

Przyznał również, że dzięki staraniom królowej mogli wraz z bratem przeżyć żałobę bez blasku fleszy. Mieli przestrzeń, dzięki której mogli się od wszystkich odciąć. Harry opowiedział o rozmowie, jaką zaraz po śmierci Diany, przeprowadził z nimi Karol. 

Jedną z najtrudniejszych rzeczy dla rodzica jest powiedzieć swoim dzieciom, że jedno z rodziców nie żyje. Nie mam pojęcia jak sobie z tym poradzić. Ale był tam dla nas (Karol - przyp. red.), jako jedyny z dwojga rodziców. Starał się zrobić wszystko co w jego mocy, abyśmy mieli odpowiednią opiekę. Należy jednak pamiętać, że przechodził tak samo proces żałoby - powiedział Harry, a jego wypowiedź przytacza Theguardian.com.   

William dodał, że podjęcie decyzji na temat tego, że czas najwyższy, aby z dzieci zamienili się w książęta, było jedną z najtrudniejszych chwil dla królowej Elżbiety.

Czuła się rozdarta między byciem babcią, a byciem królową. Dodatkowo była niezwykle zaskoczona, tak jak wszyscy, tym jak wielką skalę to przybrało. 

Pochód za trumną matki był dla Williama jedną z najtrudniejszych chwil w życiu. 

To był bardzo długi i samotny marsz - wyznał, a jego wypowiedź przytacza Theguardian.com. 

Cały świat opłakiwał śmierć Diany, która bez wątpliwości zasłużyła na miano "królowej ludzkich serc". 

Zobacz także: Książę William wspomina dni po śmierci swojej matki. "Żadne dziecko nie powinno być o to proszone" 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów