Książę Wiliam zdradził, co by zrobił, gdyby jego dzieci okazały się homoseksualne!

Paulina Ermel 27.06.2019
Rodzina królewska
Fotografia: DANIEL LEAL-OLIVAS/AFP/East News

Ta odpowiedź robi furorę w sieci. Zobaczcie, co na temat osób LGBT powiedział książę William!

Książę William i księżna Kate mają ręce pełne roboty. Brytyjska para książęca regularnie odbywa oficjalne wizyty związane z przynależnością do rodziny królewskiej. Niedawno księżna Kate objęła patronat nad Królewskim Towarzystwem Fotograficznym. Tę ważną funkcję nadała jej sama królowa.

Z kolei książę William w ostatnich dniach pojawił się na otwarciu Albert Kennedy Trust - centrum, które wspiera młode osoby LGBT. Właśnie tutaj zadano mu pytanie o jego dzieci i ich orientację.

Książę William o orientacji seksualnej swoich dzieci

Jeden z gości otwarcia centrum Albert Kennedy Trust zapytał księcia Williama o to, jak zareagowałby, gdyby jego dzieci okazały się homoseksualne. Pytanie nie zaskoczyło księcia. I chętnie na nie odpowiedział.

Nie pierwszy raz słyszę to pytanie, ostatnio zadało mi je kilkoro rodziców. Dopóki samemu nie zostanie się rodzicem, tak naprawdę się o tym nie myśli. Teraz jako ojciec mogę jednak powiedzieć, że nie miałbym z tym absolutnie żadnego problemu i z całego serca wspierałbym moje dzieci.

Po chwili jednak William dodał, że czułby presję związaną z tym, jaką pełni funkcję. Książę zdaje sobie sprawę z tego, że taka sytuacja mogłaby jednak spotkać się z negatywnym odzewem.

Bałbym się reakcji innych ludzi i tego, że spoczywałaby na nich ogromna presja. - Osoby LGBT muszą się zmagać z wieloma przeszkodami, w ich stronę kierowane są nienawistne słowa, w wielu regionach świata homoseksualiści są prześladowani. Z tego względu obawiałbym się o los moich dzieci. Jednak chcę wyraźnie podkreślić, że ich orientacja seksualna nie byłaby dla mnie żadnym problemem.

Dobre podejście młodego taty?

Księżna Kate i księżna Meghan uchodzą za jedne z najlepiej ubranych kobiet na świecie. Wybraliśmy dla was 5 najpiękniejszych stylizacji księżnej Meghan. Podobają wam się?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów