Książę William żartuje z koronawirusa? Jego wypowiedź nie wszystkim się spodoba

Zuzanna Morska 04.03.2020
Księżna Kate i książę William
Fotografia: SplashNews.com/East News

Książę William odniósł się do informacji o rozprzestrzeniającej się po Europie epidemii koronawirusa. Czyżby żartował z zagrożenia?

Księżna Kate i książę William przebywają obecnie z wizytą w Irlandii. Para książęca ruszyła w podróż 3 marca i najpierw odwiedziła Dublin. Tutaj małżonkowie spotkali się z prezydentem Irlandii Michaelem D. Higginsem , udali się do Ogrodu Pamięci i spróbowali słynnego na całym świecie irlandzkiego piwa Guinness.

Podczas przyjęcia w Guinness Storehouse w barze Gravity Bar książę William rozmawiał z ratownikami i pracownikami medycznymi na temat epidemii koronawirusa. W pewnym momencie zaczął z tego żartować!

Książę William o koronawirusie

Książę William znalazł chwilę na rozmowę z jednym z ratowników medycznych z National Ambulance Service, Joem Mooneyem. William i jego rozmówca zaczęli dyskutować na temat koronawirusa i tego, jak rozprzestrzenia się po świecie - w tym także po Europie.

W pewnym momencie książę pozwolił sobie na niewinny żart.

Założę się, że wszyscy podchodzą i mówią: "Mam koronawirusa, umieram", a ty odpowiadasz: "Nie, to tylko kaszel" - zagaił ratownika.

Następnie zapytał jednak poważnie, czy zasięg koronawirusa rzeczywiście jest tak duży, czy to tylko przesadzone informacje podawane przez media.

Na sam koniec książę i księżna, którzy w Irlandii witają się ze spotkanymi ludźmi uściśnięciem dłoni, zażartowali, że "przepraszają, bo rozprzestrzeniają koronawirusa".

Myślicie, że przesadzili? Podchodzą do tematu zbyt lekko czy może starają się nie popadać w paranoję?

Jak dobrze znasz rodzinę królewską? Sprawdź swoją wiedzę w naszym quizie!

Rodzina Królewska
Rozwiąż quiz

Jak dobrze znasz brytyjską rodzinę królewską?

Rodzina Królewska

1. Syn królowej Elżbiety II, książę Andrzej jest księciem:

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów