Książę William nie chciał wziąć ślubu z Kate! Zmusił go Karol?

Księżna Kate w szarym płaszczu i książę William w garniturze podczas wizyty w Leicester
Fotografia: Beretta/Sims/REX/Shutterstock/East News

Kate i William to dziś bardzo udana para, ale nie zawsze tak było. Książę miał duże wątpliwości co do ślubu!

Książę William i księżna Kate uchodzą za parę idealną. Od wielu lat tworzą szczęśliwe małżeństwo i mają trójkę dzieci. George, Charlotte i Louis to z pewnością oczka w głowie rodziców. Okazuje się jednak, że sielanka w ich związku nie trwa od zawsze. Od dawna już wiemy, że książę i księżna Cambridge rozstali się na jakiś czas, po czym do siebie wrócili. Najbardziej zaskakującą informacją jest jednak to, że William nie chciał brać ślubu z Kate

Zobacz także: Dlaczego Kate i William się rozstali? Wyciekły tajne informacje!

William nie chciał poślubić Kate

Ich związek był jednym z najdłuższych w rodzinie królewskiej przed ślubem. Zanim stanęli na ślubnym kobiercu w 2011 roku, spotykali się przez 8 lat. Okazuje się, że William wcześniej miał wątpliwości co do ślubu. 

Był świadkiem jak małżeństwo jego rodziców rozpada się pod presją. Nie chciał podobnego losu - możemy przeczytać w książce "The Making of a Royal Romance". 

William w wielu wywiadach podkreślał, że daleko mu do instytucji małżeństwa. Zwłaszcza, że z Kate zaczął spotykać się jeszcze wtedy, gdy oboje byli bardzo młodzi.

Mam tylko 22 lata! Na Boga, jestem zbyt młody, by ożenić się w tym wieku. Nie chcę się żenić, dopóki nie będę miał co najmniej 28, może 30 lat - powiedział w 2004 roku w rozmowie z "International Business Times". 

Jak powiedział, tak zrobił. Ślub z Kate wziął, gdy miał 29 lat. Wstrzymał się z tą ważną decyzją, choć miał na sobie presję nie tylko mediów, ale również ojca i babci, którzy musieli zadbać o to, żeby następca tronu miał żonę i dzieci. Najwidoczniej jednak wszystkim to wyszło na dobre i może właśnie to jest obecnie sekretem ich szczęścia. 

Zobacz także: Meghan i Harry nie spędzą świąt z Kate i Williamem? Konflikt w rodzinie narasta!

Książę William i Kate Middleton w 2007 roku
Fotografia: Eddie Keogh/Rex Features/East News

Bądź na bieżąco! Polub Chillizet na Facebooku

Brytyjska rodzina królewska nie schodzi z pierwszych stron gazet od wielu wielu lat. Nie tylko Brytyjczycy, ale ludzie na całym świecie interesują się ich życiem. Czy ty także jesteś ich wiernym fanem?

Rodzina Królewska
Rozwiąż quiz

Jak dobrze znasz brytyjską rodzinę królewską?

Rodzina Królewska

1. Syn królowej Elżbiety II, książę Andrzej jest księciem:

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów