Książę Karol zalał się łzami po słowach Williama. "Nie mogłem w to uwierzyć"

Książę Karol we łzach po słowach Williama.
Fotografia: ITV/Ferrari Press/East News

W brytyjskiej telewizji wyemitowano dokument o życiu księcia Karola. Następca tronu wzruszył się po słowach swojego syna, Williama.

Rodzina królewska w ostatnim czasie mierzy się z coraz bardziej agresywnymi atakami tabloidów. Wiele mówi się o kryzysie w związku Meghan Markle i księcia Harry'ego. Plotki o kłótniach między małżonkami podsycił dodatkowo dokument "Harry and Meghan: An African Journey", w którym to księżna Sussex zdecydowała się na bardzo intymne wyznania o życiu rodzinnym.

Coraz częściej poruszany jest również temat sukcesji. Królowa Elżbieta II jest najdłużej panującą władczynią w historii całej Wielkiej Brytanii, jednak brytyjska prasa donosi, że nie czuje się już na siłach, by dalej sprawować tę funkcję. Fani rodziny królewskiej zastanawiają się, kto ostatecznie przejmie koronę - najstarszy syn królowej Elżbiety Karol czy jej wnuk William.

Książę Karol wzruszył się słowami Williama

Brytyjska telewizja wyemitowała teraz kolejny film dokumentalny, który być może daje nam odpowiedź na pytanie o przyszłego władcę. Produkcja nosi tytuł "Prince Charles: Inside the Duchy of Cornwall" i opowiada o życiu oraz obowiązkach księcia Karola.

W pewnym momencie filmu możemy zobaczyć, jak dziennikarze dopytują Williama - najstarszego syna księcia Karola i zmarłej księżnej Diany - o wizję przejęcia tronu.

To dla nas bardzo ważne z punktu widzenia rodziny. Zacząłem myśleć o tym, jak pewnego dnia odziedziczę królestwo i co wtedy będę robić - odpowiedział William.

Podkreślił również, że odkąd sam ma trójkę dzieci całkiem inaczej postrzega przyszłość. Te słowa mocno wzruszyły jego ojca, księcia Karola. 70-letni następca tronu przyznał, że gdy słuchał wypowiedzi syna z jego oczu polały się łzy. Jest wyraźnie dumny ze swojego potomka.

Nie mogłem w to uwierzyć. Szczerze, doprowadziło mnie to do łez. Naprawdę. Gdy usłyszałem od niego te słowa, pomyślałem sobie, że ostatnie 50 lat były tego warte - odparł poruszony.

Myślicie, że Karol i William sprawdzą się w roli przyszłych władców?

Zobacz także: Elżbieta II jest poważnie chora? Co z koroną?

Ile wiesz o brytyjskiej rodzinie królewskiej? Sprawdź swoją wiedzę w naszym quizie!

Rodzina Królewska
Rozwiąż quiz

Jak dobrze znasz brytyjską rodzinę królewską?

Rodzina Królewska

1. Syn królowej Elżbiety II, książę Andrzej jest księciem:

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów