Książę Karol chciał odwołać ślub z Dianą!

Księżna Diana i książę Karol oficjalna sesja
Fotografia: UPPA/Photoshot/REPORTER/East News

Nie od dziś wiadomo, że małżeństwo księżnej Diany i księcia Karola nie należało do udanych. Okazuje się, że syn królowej omal nie odwołał ich ślubu!

Nie od dziś wiadomo, że małżeństwo Karola i Diany nie należało do najbardziej udanych. O jego kulisach mogliśmy przeczytać już chociażby w biografii Lady Di. Teraz przyszedł czas na biografię samego księcia Karola. Z tej okazji syn królowej Elżbiety postanowił opowiedzieć o swoim małżeństwie z Dianą, ze swojej perspektywy. Okazuje się, że tuż przed ślubem przeszedł moment zawahania i chciał odwołać uroczystość. Wiemy też, z jakiego powodu! Sądząc po jego opowieści, trzeba przyznać, że musiał być bardzo nieszczęśliwy.

Książę Karol chciał odwołać ślub z Dianą!

Już księżna Diana podkreślała w swojej biografii, że Karol nie wziął z nią ślubu z miłości. Jak twierdziła, o tym, że jej przyszły mąż od zawsze kocha Camillę Parker Bowles, wiedziała już przed ceremonią, było jednak za późno na odwołanie uroczystości. Okazuje się, że również Karol chciał tego dokonać, o czym opowiedział autorowi swojej biografii, Robertowi Jobsonowi

Rozpaczliwie chciałem opuścić wesele w 1981 roku. Podczas zaręczyn odkryłem, jak bardzo okropne mam perspektywy. Nie miałem wcześniej szansy na poznanie Diany - powiedział książę. 

Jak wynika ze słów księcia, Diana często robiła mu sceny zazdrości. O tym, że Camilla Parker Bowles była dla niej olbrzymią konkurencją, opowiadała również sama Lady Di. Jak się okazuje, do ślubu między tą dwójką doprowadził ostatecznie ojciec Karola, książę Filip. To on namawiał syna do podjęcia konkretnych kroków. 

Charles nie obwinia ojca ani matki za jego nieszczęśliwe małżeństwo, ani nie obwinia ich za to, że nie zerwał zaręczyn - dopowiedział autor biografii.

Jak widać zatem małżeństwo Diany i Karola unieszczęśliwiło ich oboje. Ciekawe, jak dziś wyglądałaby brytyjska rodzina królewska, gdyby Karol faktycznie postanowił nie brać ślubu z mamą Williama i Harry'ego

Zobacz także: Lubisz brytyjską rodzinę królewską? Te filmy i seriale ci się spodobają! 

Bądź na bieżąco! Polub Chillizet na Facebooku

Brytyjska rodzina królewska nie schodzi z pierwszych stron gazet od wielu wielu lat. Nie tylko Brytyjczycy, ale ludzie na całym świecie interesują się ich życiem. Czy ty także jesteś ich wiernym fanem? Sprawdźmy, co wiesz o brytyjskiej rodzinie królewskiej. Ostrzegamy - pytania nie są łatwe! 

Rodzina Królewska
Rozwiąż quiz

Jak dobrze znasz brytyjską rodzinę królewską?

Rodzina Królewska

1. Syn królowej Elżbiety II, książę Andrzej jest księciem:

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów