Książę Harry przerwał milczenie. To pierwsze tak emocjonalne oświadczenie!

Julita Buczek 20.01.2020
harry i meghan
Fotografia: Shutterstock

Książę Harry postanowił zabrać głos w sprawie swojej decyzji o odejściu z rodziny królewskiej. Jego przemówienie było bardzo emocjonalne.

Książę Harry po raz pierwszy od ogłoszenia decyzji o wycofaniu się ze swojej roli członka rodziny królewskiej zabrał głos w tej sprawie.

Postanowił wygłosić bardzo emocjonalne oświadczenie podczas kolacji zorganizowanej przez kierowaną przez siebie fundację Sentebale.

Książę Harry emocjonalnie o odejściu

Harry i Meghan o swojej rezygnacji poinformowali w środę 8 stycznia 2020 roku. To właśnie wtedy przyznali, że chcą pracować, aby stać się niezależni finansowo, a także planują dzielić swój czas między Wielką Brytanią i Ameryką Północną. Podczas uroczystej kolacji Harry postanowił wydać specjalne oświadczenie dotyczącego swojego odejścia.

Chciałbym, abyście usłyszeli prawdę właśnie ode mnie - nie jako Księcia, ale jako Harry'ego, tego samego, którego obserwujecie od ponad 35 lat. Wielka Brytania to mój dom i miejsce, które kocham. To nigdy się nie zmieni. Razem z Meghan robiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby sprostać naszym obowiązkom dla kraju. Gdy się pobraliśmy, byliśmy podekscytowani, pełni nadziei i gotowi, by służyć państwu. Decyzja, którą podjąłem dla mojej żony, aby się wycofać, nie przyszła łatwo. Poprzedziły ją miesiące rozmów po wielu latach wyzwań. Wiem, że nie wszystko wykonałem dobrze, ale wygląda na to, że nie było innego wyjścia - powiedział na początku swojej przemowy Harry.

Harry wyznał również, że on i Meghan nie chcą żegnać się na zawsze i zrobią wszystko co w ich mocy, aby ich fani nie czuli się opuszczeni. 

Chcę powiedzieć jasno, że nie odchodzimy na zawsze, a już na pewno nie odchodzimy od was. Mieliśmy nadzieję służyć Królowej, wspólnocie i moim wojskowym organizacjom bez wsparcia publicznych funduszy. Niestety, okazało się to niemożliwe. Zaakceptowałem to, wiedząc, że to nie zmieni tego, kim jestem i jak jestem zaangażowany. Ale mam nadzieję, że to pomoże wam zrozumieć, że musiałem wycofać swoją rodzinę ze wszystkiego, aby zrobić krok naprzód ku, mam nadzieję, bardziej spokojnemu życiu - wyznał Harry.

W przemowie Harry postanowił wspomnieć również swoją matkę Dianę, którą stracił, mają zaledwie 13 lat.

Kiedy straciłem matkę, wzięliście mnie pod swoje skrzydła. Media to bardzo potężna siła, jednak mam nadzieję, że pewnego dnia nasze wzajemne wsparcie może być silniejsze, ponieważ to o wiele ważniejsze od nas. To był dla na wielki zaszczyt móc służyć naszemu krajowi, królowej oraz wam - powiedział na zakończenie książę.

Co sądzicie o tym oświadczeniu?

Zobacz także: Meghan i Harry zaatakowani przez znanego dziennikarza. "Kim oni, k***a, myślą, że są?"

Rodzina Królewska
Rozwiąż quiz

Jak dobrze znasz brytyjską rodzinę królewską?

Rodzina Królewska

1. Syn królowej Elżbiety II, książę Andrzej jest księciem:

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów