Książę Harry przegrał proces z tabloidem! Decyzja sądu zaskakuje

Julia Pandecka 04.02.2020
Księżna Meghan w różowej sukience i książę Harry w garniturze
Fotografia: SplashNews.com/East News

Książę Harry pozwał tabloid o wiele rzeczy. Jedną z nich było oczernianie go i działanie na niekorzyść jego działalności charytatywnej. Okazuje się, że przegrał.

Książę Harry nie tak dawno temu rozpoczął wojnę z tabloidami. Przede wszystkim nie podobało mu się to, że media zaczęły traktować jego żonę podobnie, jak miało to miejsce z jej mamą. Jednak nie tylko to, w jaki sposób opisywano jego życie prywatne, było powodem do tego, żeby pozwać tabloid. Harry pozwał bowiem "Mail on Sunday" także o rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji na temat jego działań charytatywnych i okazuje się, że... przegrał.

Zobacz także: Meghan nakłoniła Harry'ego do odejścia z królewskiego dworu? Jej przyjaciel wyjawił prawdę

Książę Harry przegrał proces z tabloidem

"Mail on Sunday" to tylko jeden z magazynów, którym Meghan i Harry wytoczyli wojnę. To jednak wobec niego wygłosił najwięcej zarzutów.

Sprawami, za jakie książę pozwał tabloid są m.in.: szkalowanie jego żony, publikacja prywatnej korespondencji Meghan oraz włamanie się do jej telefonu i kradzież danych. Okazuje się, że to jednak nie koniec.

Książę Harry oskarżył tabloid także o pomówienia i rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji dotyczących jego działalności charytatywnej

Jak donosi portal Plejada.pl, wszystkiemu winien był post Meghan i Harry'ego na Instagramie, który opublikowali z okazji Światowego Dnia Słonia. Znalazły się w nim prywatne fotografie książąt, na których widzimy m.in. Harry'ego podążającego w kierunku zwierząt w Afryce oraz Meghan trzymającą trąbę słonia. W brytyjskiej prasie stwierdzono, że to nierealne, by dzikie zwierzęta pozwalały się fotografować w takiej odległości, a "Mail on Sunday" zasugerował, że mogły one zostać odurzone środkami uspokajającymi. Właśnie w tym momencie zdaniem księcia miarka się przebrała.

Okazuje się jednak, że książę Harry przegrał tę rozprawę. Sąd zweryfikował wszelkie informacje i oddalił jego wniosek, argumentując to wolnością słowa, z której tabloid miał prawo korzystać.

Zobacz także: Dziennikarz ostro do Harry'ego: "Porzuciłeś to dla kariery filmowej żony"

Meghan i Harry podpadli poddanym i stracili sympatię wielu osób. To jednak nie pierwsza taka afera w rodzinie królewskiej. Znasz je wszystkie? Sprawdź się w naszym quizie!

Rodzina Królewska
Rozwiąż quiz

Jak dobrze znasz brytyjską rodzinę królewską?

Rodzina Królewska

1. Syn królowej Elżbiety II, książę Andrzej jest księciem:

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów