Książę Harry prawdopodobnie nie zostanie ojcem chrzestnym dziecka Williama i Kate. Z jakiego powodu?

Katarzyna Leszczyńska 10.10.2017
Księżna Kate, książę William i książę Harry
Fotografia: ONS

Czym przy wyborze kierują się Kate i William?

Zazwyczaj na rodziców chrzestnych wybieramy osoby z rodziny, które będą w najbliższym otoczeniu naszego dziecka. Inaczej jednak rzecz ma się w przypadku rodziny królewskiej. Tam przy wyborze chrzestnych należy brać pod uwagę wiele czynników, nie tylko stopień pokrewieństwa. Ekspert do spraw rodziny królewskiej, Richard Fitzwilliams, w wywiadzie dla portalu Express, zastanawiał się nad tym, czy są szanse na to, żeby książę Harry został ojcem chrzestnym trzeciego dziecka swojego brata.

William i Kate do tej pory na rodziców chrzestnych swoich dzieci wybierali nieco dalszą rodzinę i przyjaciół. Chrzestnymi George’a zostali Julia Samuel, założycielka fundacji wspierającej rodziny Child Bereavement UK oraz Jamie Lowther-Pinkerton, były oficer SAS i prywatny sekretarz książęcej pary. Natomiast, gdy urodziła się Charlotte, Kate i William zdecydowali się wybrać na chrzestnych aż pięć osób, w tym m.in.: Laurę Fellowes, kuzynkę księcia od strony matki oraz Adama Middletona, kuzyna księżnej. Pozostali rodzice byli bliskimi przyjaciółmi pary.

Księżna Kate i Książę William z dziećmi
Fotografia: ONS

Nic więc dziwnego, że i tym razem wydaje się, że para książęca chrzestnych będzie szukać wśród przyjaciół i dalszej rodziny. Według Fitzwilliamsa najprawdopodobniejszą opcją są kuzynki księcia Williama, Beatrice oraz Eugenie, które nie zostały uwzględnione podczas chrztu Charlotte. W związku z tym, że do tej pory para książęca nie wybrała nikogo z rodziny królewskiej, mało prawdopodobne jest, żeby chrzestnym został książę Harry. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów