Książę Harry oddał hołd księżnej Dianie w Afryce. To wzruszające

Sylwia Bagińska 27.09.2019
Książę Harry
Fotografia: East News

Książę Harry razem z księżną Meghan i małym hrabią Archiem przebywają aktualnie w podróży w Afryce. Wnuczek królowej Elżbiety II oddał hołd zmarłej matce.

Książę Harry razem z rodziną są w pierwszej oficjalnej podróży od czasu narodzin najmłodszego członka brytyjskiej rodziny królewskiej. Po 22 latach od śmierci Lady Di jej syn Harry nie tylko ją wspomniał, ale udał się także w podróż jej śladami. Ten gest przejdzie zapewne do historii.

Książę Harry oddaje hołd zmarłej matce

Od kilku dni Harry, Meghan oraz ich pierwsze dziecko przebywają w oficjalnej podróży. Rodzina Sussex podróżuje po Afryce.

Po wielu wystąpieniach i uroczystościach Harry postanowił odłączyć się od najbliżej rodziny i wybrać się w podróż śladami swojej matki. Tym gestem uhonorował on swoją rodzicielkę.

Wnuk królowej Elżbiety II odwiedził oczyszczone pole minowe w Angoli – na zagrożony obszar udała się w 1997 roku jego matka. Była żona księcia Karola chciała nakłonić świat do zaprzestania używania broni palnej. W miejscu, w którym kiedyś była Lady Di, aktualnie mieszkają ludzie. Są na nim domy, ulice, sklepy i szkoła. 

Warto też wspomnieć, że dzień przed tą podróżą książę Harry wspominał swoją matkę.

Przybyłem tu w 1997 lub 1998 r. zaraz po śmierci mojej mamy. Było to miłe miejsce na ucieczkę od tego wszystkiego. Czuję się głęboko związany z tym miejscem i Afryką - powiedział książę Harry.

Harry w dniu śmierci swojej mamy miał 12 lat. Po uroczystościach pogrzebowych książę Karol zabrał go do Afryki. To właśnie tam Harry miał sobie poradzić z bólem po śmierci matki.

Zobacz także: Scenarzysta "Suits" pokazał zdjęcia z Meghan Markle! Tak księżna wyglądała w 2011 roku 

Uwielbiasz rodzinę królewską? Weź udział w naszym quizie.

Rodzina Królewska
Rozwiąż quiz

Jak dobrze znasz brytyjską rodzinę królewską?

Rodzina Królewska

1. Syn królowej Elżbiety II, książę Andrzej jest księciem:

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów