Książę Filip miał wypadek samochodowy. Pałac Buckingham wydał oświadczenie

Magdalena Barszczak 18.01.2019
książę Filip
Fotografia: ALASTAIR GRANT/AFP/East News

Książę Edynburga uczestniczył w kolizji aut w pobliżu rezydencji królewskiej w Sandringham.

Książę Filip miał wypadek samochodowy. Na szczęście nie odniósł obrażeń. Pałac Buckingham wydał oświadczenie na temat stanu zdrowia męża królowej Elżbiety - donosi BBC.

Mimo podeszłego wieku 97-letni książę Edynburga nadal jest aktywny. W czwartek mąż panującej monarchini uczestniczył w kolizji aut. Z relacji mediów wynika, że około godziny 15.00 czasu lokalnego samochód księcia Filipa zderzył się z innym pojazdem. Do wypadku doszło w pobliżu wjazdu na drogę szybkiego ruchu A149, niedaleko rezydencji królewskiej w Sandringham, w hrabstwie Norfolk. Dwoje pasażerów drugiego samochodu odniosło lekkie obrażenia.

Książę Filip miał wypadek samochodowy

Świadkowie pomogli księciu wyjść z auta. Był przytomny, ale wstrząśnięty tym, co się stało. Małżonek królowej po wypadku został przewieziony do rezydencji w Sandringham, gdzie przebadał go lekarz.

Książę Edynburga w czwartek brał udział w wypadku z uczestnictwem drugiego samochodu. Książę nie został ranny. Do zdarzenia doszło w pobliżu rezydencji Sandringham. Na miejscu interweniowała policja – brzmi oficjalny komunikat Pałacu Buckingham.

Oświadczono także, że mąż Elżbiety II sam prowadził pojazd w chwili wypadku. Kierowców obu aut przebadano alkomatem - oboje byli trzeźwi.

Media opublikowały zdjęcia z miejsca kolizji. Widać na nich przewrócony na bok samochód księcia Filipa. Telewizja BBC pokazała, jak pojazd był odholowywany na lawecie.

Książę Edynburga od sierpnia ubiegłego roku nie sprawuje już obowiązków reprezentacyjnych i rzadko pojawia się publicznie.

Zobacz także: Szokująca korespondencja Diany i księcia Filipa! To królowa doprowadziła do rozwodu Diany i Karola?

Interesują cię losy brytyjskiej rodziny królewskiej? Te filmy i seriale przybliżą ci jej obraz!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów