Książę Andrzej zamieszany w skandal pedofilski? Jest komentarz Pałacu

Książę Andrzej zamieszany w aferę pedofilską.
Fotografia: Rex Features/East News

Książę Andrzej zamieszany w aferę pedofilską? W ostatnim czasie głośno było o powiązaniach syna królowej Elżbiety II z oskarżanym o molestowanie milionerem. Pałac wydał oficjalne oświadczenie w tej sprawie.

W ostatnim czasie całą uwagę obserwatorów brytyjskiej rodziny królewskiej skradł książę Andrzej. Syn królowej Elżbiety II, według brytyjskiej prasy, zamieszany był w działania amerykańskiego milionera Jeffreya Epsteina. Przeciw finansiście toczone były liczne śledztwa, które dotyczyły molestowania nieletnich. W 2019 roku Epstein został oskarżony o nakłanianie do prostytucji, handel ludźmi i pedofilię. Podczas oczekiwania na proces, popełnił samobójstwo w celi.

Książę Andrzej i Jeffrey Epstein. Jest oświadczenie Pałacu

Książę Andrzej był na liście znajomych milionera. Jak donoszą brytyjskie media, miał spotykać się z kobietami, często nieletnimi, z którymi poznawał go Epstein. Pałac oficjalnie zaprzecza jednak, żeby syn królowej miał jakiekolwiek powiązania z Amerykaninem.

Książę Yorku jest przerażony ostatnimi doniesieniami na temat zbrodni Jeffreya Epsteina. Książę ubolewa nad wykorzystywaniem ludzi, a sugerowanie, że mógł uczestniczyć i wspierać takie zachowanie, jest czymś przerażającym - możemy przeczytać w oświadczeniu Pałacu.

Sytuacji księcia nie poprawia jednak opublikowane przez "The Sunday Mail" nagranie, na którym widać, jak spędza czas w rezydencji Jeffreya Epsteina. Film nakręcony został w 2010 roku, już po pierwszych oskarżeniach w kierunku milionera.

Dziewczyny przychodziły i wychodziły. Ta, która wyszła z domu z Epsteinem około godzinę przed pożegnaniem księcia Andrzeja, była drobna i drżała. To był szczególnie zimny dzień w Nowym Jorku. Najbardziej pamiętam ciągłą procesję dziewcząt i kobiet idących do domu, i wychodzących z niego - podaje anonimowy informator "The Mail".

Pałac utrzymuje, że "wszelkie sugestie o nieodpowiednim zachowaniu (księcia Andrzeja - przypis red.) wobec nieletnich są kategorycznie nieprawdziwe".

Zobacz także: Syn Elżbiety II zaliczył koszmarną wpadkę. Książę Andrzej nie rozpoznał własnej córki

Sprawdź, jak dobrze znasz członków brytyjskiej rodziny królewskiej! Ile punktów uzyskasz?

Rodzina Królewska
Rozwiąż quiz

Jak dobrze znasz brytyjską rodzinę królewską?

Rodzina Królewska

1. Syn królowej Elżbiety II, książę Andrzej jest księciem:

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów