Książę Andrzej wyjechał do Dubaju. Uciekł przez oskarżenia o wielokrotny gwałt?

Książę Andrzej wyjechał do Dubaju.
Fotografia: BBC/Ferrari Press/East News

Książę Andrzej niedawno zrezygnował z pełnienia funkcji reprezentacyjnych i wypełniania dworskich obowiązków. Teraz media obiegła wiadomość, że zdecydował się opuścić kraj.

Książę Andrzej od wielu miesięcy mierzy się z poważnymi oskarżeniami o udział w skandalu pedofilskim. Jego znajomość z Jeffreyem Epsteinem, pedofilem i miliarderem, który został oskarżony o handel ludźmi, a w sierpniu popełnił samobójstwo, okazała się być pełna tajemnic. Ofiara Epsteina zdradziła, że wielokrotnie zmuszana była do kontaktów seksualnych z ludźmi z wyższych sfer. Wśród wymienionych nazwisk biznesmenów i polityków znalazł się również książę Andrzej.

Książę Andrzej ucieka po oskarżeniach o gwałt i molestowanie

Nagrania i zdjęcia wskazują, że książę Yorku bywał często w posiadłości Epsteina. Miał również kontakt z dziewczętami w wieku od 14 lat, które były zmuszane do prostytucji. Sąd przygląda się obecnie sprawie, a niedługo zostaną odtajnione dokumenty, które mogą być kluczowe w dojściu do pracy.

W związku z postawionymi oskarżeniami książę Andrzej zrezygnował z pełnienia dworskich obowiązków. Elżbieta II osobiście spotkała się ze swoim synem i przyjęła jego rezygnację, w tym również odcięła go od wynagrodzenia oraz majątku królowej. Wynika z tego, że książę Andrzej utracił zarobek rzędu 249 tys. złotych rocznie. O decyzji poinformowano w oficjalnym oświadczeniu.

W czwartek po południu, kilka godzin po audiencji u królowej, książę Andrzej spotkał się z byłą żoną. Sarah Ferguson, jak relacjonują świadkowie, była w bardzo dobrym humorze i sporo żartowała. Mimo rozwodu wciąż wspiera byłego męża.

Rzadko spotyka się ludzi, którzy potrafią mówić z serca uczciwością i czystą prawdą oraz którzy pozostają niezłomni i silni wobec swoich przekonań. Andrzej jest prawdziwym dżentelmenem, jest nieugięty nie tylko w swoich obowiązkach, ale także w swojej dobroci. Zawsze widzi w ludziach to, co najlepsze - napisała w oficjalnym oświadczeniu po tym, jak ujawnione zostały powiązania księcia Andrzeja z Epsteinem.

Okazuje się, że celem wizyty Sarah'y było nie tylko wsparcie, ale również pożegnanie byłego męża. Książę Andrzej opuścił Wielką Brytanię i udał się do Dubaju, gdzie ma pracować nad ważnym dla siebie projektem Pitch@Palace. "Daily Mail" donosi, że książę Andrzej udał się na lotnisko prosto z pałacu. Obserwatorzy brytyjskiej rodziny królewskiej uważają jednak, że jest to sposób na obronę dobrego imienia rodziny królewskiej i uniknięcie skandalu. Inni twierdzą, że wybór akurat Emiratów, jako celu podróży znów wpłynie negatywnie na wizerunek Andrzeja - jest to region kojarzony z erotyczną swawolą przyjeżdżających tam biznesmenów.

A wy co myślicie?

Zobacz także: Książę Andrzej rezygnuje z pełnienia obowiązków członka rodziny królewskiej!

Ile wiesz o brytyjskiej rodzinie królewskiej? Odpowiedz na kilka pytań w naszym quizie i się przekonaj!

Rodzina Królewska
Rozwiąż quiz

Jak dobrze znasz brytyjską rodzinę królewską?

Rodzina Królewska

1. Syn królowej Elżbiety II, książę Andrzej jest księciem:

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów