Syn królowej Elżbiety zamieszany w aferę pedofilską. Książę po raz pierwszy zabrał głos

Marianna Bereza 18.11.2019
rodzina królewska
Fotografia: DANIEL LEAL-OLIVAS/AFP/East News

Książę miał dopuścić się gwałtu na nieletniej niewolnicy seksualnej. Teraz odniósł się do seksskandalu.

Syn królowej i brat księcia Karola po raz pierwszy skomentował seksskandal, w który miał być zamieszany. Niedawno amerykański Sąd Apelacyjny podjął decyzję o odtajnieniu dokumentów dotyczących handlu nieletnimi, które mogłyby pogrążyć księcia Yorku! Teraz Andrzej w rozmowie z BBC odniósł się do zarzutów stawianych pod jego adresem przez Virginię Giuffre.

Zobacz także: Książę Karol złamał królewski protokół! Takiego gestu nikt się po nim nie spodziewał

Kilka miesięcy temu "The Sunday Times" poinformował o odtajnieniu 2 tysięcy dokumentów dotyczących handlu nieletnimi, którego dopuścić miał się miliarder Jeffrey Epstein. Finansistę oskarżono o handel nastoletnimi dziewczętami i molestowanie seksualne. Epstein miał ściągać do swoich posiadłości bliskich przyjaciół, m.in. syna królowej Elżbiety.

35-letnia Virginia Roberts Giuffre, jedna z ofiar amerykańskiego biznesmena, twierdzi, że była zmuszana do odbywania stosunków płciowych z osobami z wyższych sfer. Z jej usług miał korzystać m.in. syn Elżbiety II i Filipa. Zdaniem Giuffre Andrzej trzykrotnie dopuścił się na niej gwałtu między 1999 a 2001 rokiem.

Książę Andrzej komentuje domniemany romans z nieletnią niewolnicą seksualną

Pałac Buckingham odciął się od jakichkolwiek oskarżeń przeciw księciu Andrzejowi. Teraz brat księcia Karola po raz pierwszy skomentował sytuację. W programie Newsnight mówił m.in. o swoich relacjach z Epsteinem oraz odniósł się do słów Virginii Giuffre. Dziennikarka przytoczyła słowa kobiety, która twierdzi, że książę zjadł z nią kolację w klubie nocnym, kupował jej drinki, a następnie uprawiali seks.

Nie. To nie miało miejsca. Nie pamiętam, żebym kiedykolwiek spotkał tę panią. Jestem przekonany, że nigdy nie byłem z nią w klubie. Wiele rzeczy w tej historii jest nieprawdziwych. Jedną z nich jest fakt, że nie wiem, gdzie mieści się ten bar. Nie piję alkoholu. Nie wydaje mi się, że kiedykolwiek kupiłem tam drinka - mówił.

Zapytany, czy przypomina sobie jakąkolwiek relację seksualną z Giuffre, odpowiedział: absolutnie nie. 

Wyznał również, że żałuje, iż nie zerwał kontaktów z Epsteinem, kiedy ten został skazany za przestępstwa seksualne. Przypomnijmy, książę spotkał się z miliarderem, kiedy zwolniono go z aresztu.

Żałuję tego, bo to nie było zachowanie godne członka rodziny królewskiej. Staramy się zachowywać najwyższe standardy. Po prostu zawiodłem - powiedział książę Andrzej w BBC.

Amerykański finansista miał wielu wpływowych przyjaciół. Znał nie tylko księcia Andrzeja, ale utrzymywał także bliskie kontakty z Donaldem Trumpem czy Billem Clintonem.

Zobacz także: Barbra Streisand miała romans z księciem Karolem? Zaskakujące doniesienia!

Jesteś tak "wyluzowany" jak książę Karol? A może bliżej ci do innego członka rodziny królewskiej? Sprawdź, którego z nich przypominasz!

Na zdjęciu pozują członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej.
Rozwiąż quiz

Sprawdź, którym członkiem brytyjskiej rodziny królewskiej jesteś

Na zdjęciu pozują członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej.

1. Co najbardziej lubisz robić w wolnym czasie?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów