Ksiądz Franciszek poucza Polki. Mąż po pracy potrzebuje odpoczynku, kobieta musi "cierpliwie poczekać"

Anna Respondek 09.05.2018
Mąż i żona
Fotografia: Shutterstock

Ksiądz Franciszek najwyraźniej nie zauważył, że mamy już XXI wiek. Jego wpisy na Twitterze zbulwersowały tysiące internautów. 

O tym, jak powinno wyglądać życie po ślubie, dowiadujemy się, obserwując naszych rodziców i między innymi zapoznając się z religią chrześcijańską. Każdy z nas ma swój własny obraz tego, jak powinien funkcjonować związek, choć na przestrzeni wieków role i powinności, jakie przypisane są kobiecie i mężczyźnie, zmieniły się i wymieszały między sobą. 

Zobacz także: Czy ksiądz ma prawo żądać opłaty za sakramenty. "To powinno być bezpłatne"

Tym bardziej dziwi i zaskakuje postawa księdza Franciszka Głoda, który na swoim koncie na Twitterze publikuje kontrowersyjne wpisy na temat kobiet i mężczyzn. Czego można się z nich dowiedzieć? Przede wszystkim tego, jak żony powinny traktować mężów i kiedy muszą "cierpliwie poczekać".

Mężczyzna często po skończonej pracy czuje się bardzo wyczerpany. Potrzebuje pochwały, odpoczynku, nie można go zaraz angażować do następnej pracy. Trzeba cierpliwie poczekać. Żony powinny o tym wiedzieć! - napisał. 

To oczywiście nie jedyne nauki, jakimi ksiądz dzieli się w sieci. W kolejnym wpisie opisał on bowiem "normalny rytm działania i życia mężczyzny".

Normalny rytm działania i życia mężczyzny to: najpierw dosyć długie przygotowanie, intensyfikacja motywacji, później maksymalne zaangażowanie i wytężona praca, a następnie czas relaksu i odpoczynku. Mądra żona potrafi ten naturalny rytm odpowiednio zagospodarować - wyjaśnił. 

Oczywiście tak kontrowersyjne nauki nie mogły pozostać bez odzewu internautów, którzy w ostrych słowach wyrazili swoje oburzenie. 

To miał być chyba taki subtelny żart. Jeśli zaś napisane jest to z pełną powagą, to współczuję księdzu postrzegania współczesnego świata - pisali.

A Wy, co sądzicie o naukach księdza? 

Zobacz także: Te znaki zodiaku mają najmniejsze szanse na ślub

Autor: Anna Respondek

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów