Krzysztof Krawczyk podjął wyzwanie! W swoim #Hot16Challenge2 wspomina sprawę z przeszłości

Krzysztof Krawczyk w ciemnych okularach i z krzyżem na szyi na scenie przy mikrofonie podczas koncertu
Fotografia: TRICOLORS/East News

Krzysztof Krawczyk nagrał #Hot16Challenge2! Podjął wyzwanie i stworzył bardzo osobistą "szesnastkę". Posłuchajcie sami!

Na tę chwilę czekało wielu fanów polskiej muzyki. Legendarny wokalista, Krzysztof Krawczyk, został nominowany do #Hot16Challenge2, jednak długo zwlekał z nagraniem swojej "szesnastki". Teraz postanowił zebrać się na odwagę i dołączyć do szczytnego wyzwania. Jego utwór jest bardzo osobisty i już podbija sieć, choć zaledwie wczoraj ujrzał światło dzienne. Muzyk postanowił nawiązać w nim do swojej bolesnej przeszłości. 

Zobacz także: Beata Kozidrak nagrała #Hot16Challenge2 z teledyskiem i pozamiatała! "Królowa jest tylko jedna"

Krzysztof Krawczyk nagrał #Hot16Challenge! Jest bardzo osobista

"Dzwonię do wszystkich pielęgniarek, żeby powiedzieć, że je kocham" - takimi słowami muzyk rozpoczyna swoją piosenkę.

Choć Krzysztof Krawczyk jeszcze kilka tygodni temu zarzekał się, że nie weźmie udziału w wyzwaniu, teraz postanowił zmienić zdanie. 

Kochani, powodowany wyzwaniem moich śpiewających przyjaciół oraz zachęcony przez internetową publiczność, a także z patriotycznego obowiązku, podejmuję wyzwanie udziału w #Hot16Challenge2. Chociaż drogą telefoniczną - zapowiedział Krawczyk. 

Wokalista w swoim utworze zamieścił kilka politycznych akcentów, w tym parafrazę znanego wszystkim "cienia mgły" - "już niedługo wyjdziecie z tego tępego pogardy cienia". Najważniejsze są jednak osobiste wątki w tym utworze.

Krzysztof Krawczyk wspomniał bowiem o swojej przeszłości, gdy musiał być zdany na pomoc służby zdrowia. 

Tak, tak, to prawda, że niejednej z was zawdzięczam życie, zawdzięczam zdrowie. Szacunek, podziw i o to właśnie chodzi... Tylko to, tylko to mam dzisiaj w głowie. Tak, tak, Biały Anioł, tak nazywają was. I chociaż to jest rap, nie będę bluzgał, nie będę klął tu ostro - nie przy tobie, Siostro - śpiewa. 

Krawczyk podkreślił, że jest mu wstyd za tych, którzy nie szanują obecnie służby zdrowia i docenił pomoc lekarzy oraz pielęgniarek, w zgodzie z ideą #Hot16Challenge2.

Zobacz także: Dawid Podsiadło wziął udział w wyzwaniu Taconafide. Nagrał piosenkę, która już bije rekordy popularności! 

#Hot16Challenge: na czym polega akcja? 

Akcja #Hot16Challenge rozpoczęła się jeszcze w 2014 roku, gdy raper Solar nominował swoich kolegów ze sceny muzycznej do nagrania 16 wersów ułożonej przez siebie piosenki. Teraz ta zabawa zmieniła się w akcję charytatywną.

#Hot16Challenge2 również rozpoczął Solar, tym razem jednak akcji jest o wiele bardziej rozpowszechniona! Dzięki temu, że do zabawy dołączyły także inne gwiazdy, w tym muzycy pop, aktorzy i dziennikarze, zebrano już miliony złotych na aukcji Siepomaga.pl "Beef z koronawirusem #hot16challenge". Wszystkie pieniądze zostaną przekazane na pomoc lekarzom i pielęgniarkom, którzy walczą z COVID-19. 

Zobacz także: Dawid Podsiadło zdradził, czego słucha! Udostępnił nawet fanom swoją playlistę

Polska scena muzyczna obfituje w wiele legendarnych hitów, do których chętnie powracamy. Niektóre z nich do dziś są uwielbiane przez coraz młodsze pokolenia. Rozpoznasz je po fragmencie tekstu?  

Janusz Panasewicz śpiewa na koncercie zespołu Lady Pank
Rozwiąż quiz

Rozpoznasz kultowe polskie piosenki po fragmencie tekstu? Sprawdź się!

Janusz Panasewicz śpiewa na koncercie zespołu Lady Pank

1. "Swoje miejsce znajdź i nie pytaj, czy taki układ ma jakiś sens..."

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów