Popłoch i panika na pokładzie Ryanaira. W samolocie wybuchł pożar [WIDEO]

Magdalena Barszczak 02.08.2018
pożar na pokładzie Ryanaira, płomienie ognia
Fotografia: instagram.com/anthcarrio

"Nagle nastąpiła eksplozja i pojawił się dym".

Pasażerowie podróżujący linią Ryanair z Barcelony na Ibizę przeżyli chwile grozy. Przed startem wybuchła bateria w telefonie. Podróżni w panice opuszczali pokład Boeinga 737.

Pożar na pokładzie Ryanaira

Do niebezpiecznego incydentu doszło na lotnisku Barcelona-El Prat. Jak donosi express.co.uk, maszyna znajdowała się jeszcze na ziemi, gdy nagle jednemu z pasażerów podczas ładowania telefonu eksplodowała zewnętrzna bateria, czyli popularny powerbank. Urządzenie szybko stanęło w płomieniach, w pokład zaczął wypełniać się dymem.

Natychmiast podjęto decyzję o ewakuacji podróżnych. Na wideo, zamieszczonym przez jednego z nich, widać, jak pasażerowie w popłochu opuszczali boeinga. Niektórzy z nich potrącali się nawzajem, chcąc jak najszybciej opuścić pokład.

Byliśmy około 30 metrów od wyjścia, kiedy nagle nastąpiła eksplozja i pojawił się dym. Na szczęście byłem w pierwszym rzędzie i otworzyłem drzwi awaryjne, zanim pilot uruchomił rynnę do ewakuacji - opowiadał jeden ze świadków incydentu.

Przerażeni ludzie ostatecznie opuścili samolot przy pomocy dmuchanej zjeżdżalni. Poza drobnymi poparzeniami nic im się nie stało. Pożar udało się szybko ugasić i nie było potrzeby wzywania straży pożarnej.

Zobacz także: Tego lepiej nigdy nie zabierać na pokład samolotu. Zobacz, jak spakować swoją walizkę

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów