Krytyka młodych ludzi skończyła się bardzo źle. Internauci 40+ żałują, że zaczęli ten żart

Redakcja 05.09.2016
Młodzi ludzie
Fotografia: East News

Stereotypy na temat pokolenia zawsze są krzywdzące. A ci, którzy nadepną na odcisk Millenialsów, muszą liczyć się z konsekwencjami.

#HowToConfuseAMillennial jest ostatnio popularnym hasztagiem na Twitterze. Anglojęzyczni użytkownicy serwisu, którzy są dumni z tego, że są starsi od dzisiejszych 20-, 30-latków i w ich pojęciu bardziej zaradni, krytykują w ten sposób tę generację. Jak ich zdaniem zdezorientować Millenialsa? Kazać mu uzupełnić formularz rekrutacyjny. Albo wyłączyć autokorektę w jego komputerze. Wniosek jest oczywisty - pokolenie urodzone na przełomie 20. i 21. wieku to ludzie roszczeniowi, leniwi, niesamodzielni i zagubieni. Z tą opinią nie zgadzają się oczywiście sami zainteresowani.

Zniszcz rynek nieruchomości, zamień etaty na bezpłatne staże, każ im kupić mieszkanie – tak kpią z 40-latków Millennialsi na Twitterze.

Przedstawiciel tego pokolenia będzie zdezorientowany, kiedy usłyszy, jak ważne jest zdrowie psychiczne, a potem będzie musiał pracować w trzech miejscach na pół etatu. Inni w obronie swojego pokolenia wyciągają ostrzejsze działa. Jeden z internautów napisał, że dla większości 40-latków czymś normalnym jest okazywanie braku szacunku młodszym, a także homofobia, rasizm oraz nierówności społeczne.

Twitter
Fotografia: Twitter
Twitter
Fotografia: Twitter
Twitter
Fotografia: Twitter
Twitter
Fotografia: Twitter
Twitter
Fotografia: Twitter.com

W Polsce jest lepiej

W Polsce dyskusja Millennialsach różni się trochę od tej "zachodniej". Starsi internauci dostrzegają różnice, jednak nimi nie gardzą. Co więcej, można przeczytać opinie, które wskazują na podziw za to, że cenią sobie wysoką jakość, są pewni siebie, zdecydowani i bardziej odpowiedzialni od swoich rodziców, ponieważ na przykład nie chcą brać kredytów.

Oczywiście nie jest tak, że młodzi Polacy nie mają swoich wad. Mówi się, że ich postawa jest często roszczeniowa i zamiast najpierw dać coś od siebie, od razu oczekują wielu nagród i pochwał. Na szczęście te opinie są w mniejszości i częściej docenia się fakt, że coraz młodsze roczniki przejawiają cechy dobrych przedsiębiorców, rozwijają swoje pasje po godzinach pracy i co ważne, wielu z nich często udaje się je spieniężyć, co pozwala na zrezygnowanie z pracy, za której wykonywaniem niekoniecznie przepadają.

Twitter
Fotografia: Twitter
Twitter
Fotografia: Twitter
Twitter
Fotografia: Twitter
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów