Krystyna Czubówna była molestowana w telewizji. Wstrząsające wyznanie dziennikarki

Magdalena Barszczak 07.11.2018
Krystyna Czubówna
Fotografia: ROBERT STACHNIK/REPORTER

Szczere słowa jednej z najpopularniejszych lektorek w Polsce.

Szokujące wyznanie Krystyny Czubówny. Dziennikarka i lektorka filmów przyrodniczych w młodości padła ofiarą molestowania seksualnego. Z niewłaściwymi zachowaniami miała spotkać się w telewizji.

Posiadaczka jednego z najbardziej rozpoznawalnych głosów w Polsce w rozmowie z Wideoportalem poparła akcję #MeToo. Przyznała, że dobrze się stało, że negatywni bohaterowie seksualnych afer są rozliczani ze swoich czynów. Przy okazji opowiedziała o własnych doświadczeniach dotyczących molestowania.

Krystyna Czubówna o molestowaniu seksualnym

Według lektorki do dwuznacznych sytuacji miało dochodzić w wielu kręgach, m.in. w mediach i na uczelniach. Na porządku dziennym były niewybredne dowcipy, niemoralne propozycje czy wręcz "ocieranie i podszczypywanie". Czubówna sama wiele razy spotykała się z nieprzyjemnymi sytuacjami ze strony przełożonego. 

Adoracje, czasami to się wszystko odbywało bardzo kulturalnie. Nie życzyła sobie pani tego, ale ma pani do czynienia ze zwierzchnikiem. A więc inteligentnie odbija się tę piłeczkę. Raz, drugi, trzeci, dziesiąty. Ale ponieważ te nagabywania są coraz intensywniejsze, nie ustają, ja byłam doprowadzenia do takiej sytuacji, że musiałam powiedzieć wprost, co myślę na temat takiego zachowania - mówiła. 

W momencie, gdy dziennikarka jasno dała do zrozumienia nagabywaczowi, że bliższy kontakt jej nie interesuje, ten postanowił się zemścić.

 Skutkowało to tym, że przez wiele miesięcy nie byłam angażowana do pracy – dodała gwiazda.

Cały wywiad z Krystyną Czubówną można zobaczyć poniżej.

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Zobacz, jak się zmieniły gwiazdy telewizji:

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów