Królowa Elżbieta złamała zasady protokołu dla narzeczonej Harry'ego. Kate na to nie pozwolono

Katarzyna Leszczyńska 11.12.2017
Królowa Elżbieta poszła na ustępstwa dla Meghan Markle
Fotografia: Fotografie: ONS

Chodzi o obchody Świąt Bożego Narodzenia.

Królowa Elżbieta stoi na straży porządków zarówno w całej Wielkiej Brytanii, jak i w samej rodzinie królewskiej. Od lat jest pierwszą osobą strzegącą reguł panujących na dworze. Etykieta natomiast dotyczy niemal wszystkiego, od stroju, po sposób obchodzenia świąt. Niedawno ogłoszono zaręczyny księcia Harry’ego z Meghan Markle. Choć mówi się, że królowa Elżbieta może mieć wiele sprzeciwów w stosunku do wybranki wnuka, z okazji świąt poszła na pewne ustępstwa.

Według etykiety podczas obchodów Świąt Bożego Narodzenia na dworze mogą brać udział jedynie członkowie rodziny królewskiej. Tak było zawsze do tej pory. W związku z zaręczynami młodszego wnuka, królowa Elżbieta poszła jednak na pewne ustępstwa i pozwoliła Meghan Markle dołączyć do rodziny podczas świętowania. Trzeba przyznać, że jest to zaskakująca informacja, ponieważ monarchini do tej pory nie łamała tego typu zasad, nawet dla księżnej Kate.

Być może zatem królowa Wielkiej Brytanii zaczyna się przekonywać do przyszłej żony wnuka. Niedawno postawiła pewne warunki, które aktorka „Suits” zdecydowała się przyjąć, m.in. chrzest w kościele anglikańskim. Być może więc Elżbiecie II udzielił się świąteczny klimat. A może zdecydowała się ze względu na wnuka na większe ustępstwa. Niedawno media zastanawiały się, czy królowa przyjdzie na ślub Harry’ego. Może i pod tym względem pójdzie na kompromis i zaakceptuje fakt, że Meghan Markle jest rozwódką.

Książę Harry i Meghan Markle zaręczyny
Fotografia: ONS
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów