Brytyjczycy przerażeni! Drżą o zdrowie królowej. "Narażają ją na zarażenie"

Królowa Elżbieta w bordowym płaszczu i kapeluszu
Fotografia: VICTORIA JONES/AFP/East News

Królowa Elżbieta ma 93 lata. Od dłuższego czasu mówi się, że koronawirus jest szczególnie groźny dla seniorów. Zważywszy na ostatnie okoliczności, Brytyjczycy są przerażeni.

Koronawirus opanował cały świat. Choć sytuacja w Wielkiej Brytanii nie jest jeszcze tak poważna jak w innych krajach Unii Europejskiej, Brytyjczycy też zaczynają dmuchać na zimne. Obawiają się oczywiście w dużej mierze o najważniejszą seniorkę w kraju. Królowa Elżbieta, choć stosuje się do zalecanych środków ostrożności, zdaniem wielu obywateli nie jest wystarczająco chroniona. Czy w związku z tym jest zagrożona koronawirusem?

Zobacz także: Nie żyje znany muzyk. Zmarł z powodu koronawirusa

Królowa Elżbieta zagrożona koronawirusem? Brytyjczycy są przerażeni!

Ostatnio królowa Elżbieta spotkała się z premierem Wielkiej Brytanii, Borisem Johnsonem. Ten natomiast wcześniej widział się z Nadine Dorris, minister zdrowia, u której niedawno potwierdzono obecność koronawirusa w organizmie.

Zdaniem Brytyjczyków ta sytuacja wskazuje na to, że królowa Elżbieta nie jest wystarczająco chroniona przed zakażeniem. Wielu z nich twierdzi, że jej izolacja od świata nie jest wystarczająca i powinna zaniechać także oficjalnych spotkań. 

Jej główna izolacja nie jest wystarczająca. To dziwne, że narażają ją na zarażenie poprzez udział w publicznych wydarzeniach - możemy przeczytać w komentarzach na Twitterze.

Trudno się dziwić, że Brytyjczycy obawiają się o swoją królową. Koronawirus jest groźny bowiem przede wszystkim dla osób starszych. 

Zobacz także: Robert Lewandowski apeluje do swoich fanów w związku z koronawirusem. "Docierają do nas różne informacje" 

Śledzisz losy brytyjskiej rodziny królewskiej? Rozwiąż nasz quiz i przekonaj się, jak dobrze znasz jej członków.

Rodzina Królewska
Rozwiąż quiz

Jak dobrze znasz brytyjską rodzinę królewską?

Rodzina Królewska

1. Syn królowej Elżbiety II, książę Andrzej jest księciem:

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów