Królowa Elżbieta ustąpi z tronu?! Pojawiły się informacje o abdykacji

Królowa Elżbieta w różowym kostiumie i kapeluszu
Fotografia: Tim Rooke/REX Features/East News

Brytyjskie media donoszą, że królowa Elżbieta już niedługo zrzeknie się korony! Kto zasiądzie na tronie zamiast niej? Brytyjczykom się to nie podoba.

Królowa Elżbieta II, choć wciąż cieszy się zdrowiem, jest już w podeszłym wieku. Monarchini nieprzerwanie zasiada na tronie od 67 lat. Nic więc dziwnego, że w mediach coraz częściej pojawiają się informacje o jej abdykacji. Zwłaszcza, że królowa od dłuższego czasu przygotowuje swojego syna, księcia Karola, do przejęcia korony i wstąpienia na tron. W mediach pojawiły się pierwsze informacje dotyczące abdykacji królowej Elżbiety II, która może mieć miejsce już niedługo!

Zobacz także: Królowa Elżbieta II zrzekła się swojego tytułu po 67 latach! Należy on teraz do... księżnej Kate!

Królowa Elżbieta II abdykuje już niedługo?!

Królowa Elżbieta II wciąż jest aktywna jako monarchini i cieszy się dobrym zdrowiem. W kwietniu skończyła 93 lata. Podeszły wiek niestety nie sprzyja byciu głową Wielkiej Brytanii. Dlatego właśnie królowa od dłuższego czasu przygotowuje swojego syna, księcia Karola, do objęcia tronu.

Eksperci od rodziny królewskiej, na czele z Philem Dampierem, spekulują, kiedy królowa Elżbieta zrzeknie się korony. Ich zdaniem monarchini ogłosi abdykację za 2 lata, gdy skończy 95 lat. 

Brytyjczycy nie są zachwyceni tym, że na tronie ma zasiąść książę Karol. Ich zdaniem to wnuk królowej, książę William, powinien zostać koronowany. O tym, jak będzie, przekonamy się zapewne dopiero za kilka lat.

Zobacz także: Królowa Elżbieta II była zmuszona do opuszczenia Pałacu Buckingham. Co się stało?

Lubisz czytać o brytyjskiej rodzinie królewskiej? Sprawdź swoją wiedzę na jej temat!

Rodzina Królewska
Rozwiąż quiz

Jak dobrze znasz brytyjską rodzinę królewską?

Rodzina Królewska

1. Syn królowej Elżbiety II, książę Andrzej jest księciem:

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów