Królowa Elżbieta uciekła z pałacu ze strachu przed koronawirusem! "Pracownicy zaczynają panikować"

Królowa Elżbieta w samochodzie patrzy przez szybę w stronę fotoreporterów
Fotografia: Yui Mok/Press Association/East News

Królowa Elżbieta długo pozostawała na posterunku. Teraz jednak zdecydowała się wyprowadzić z Londynu z obawy przed koronawirusem. Informację potwierdził rzecznik pałacu.

Choć w Wielkiej Brytanii jeszcze do niedawna nie było paniki związanej z koronawirusem, teraz wszystko się zmienia. Na Wyspach, podobnie jak w niemal całej Europie, wzrasta liczba zachorowań. Strach związany z koronawirusem udzielił się także głowie państwa. Jak donoszą brytyjskie media, królowa Elżbieta uciekła właśnie z Pałacu Buckingham, z obawy przed koronawirusem. Pracownikom pałacu również udzieliła się panika.

Zobacz także: Brytyjczycy przerażeni! Drżą o zdrowie królowej. "Narażają ją na zarażenie"

Królowa Elżbieta uciekła z pałacu! Boi się koronawirusa

Królowa Elżbieta ma 93 lata, w związku z czym jest w grupie podwyższonego ryzyka. To właśnie osoby starsze są najbardziej narażone na zarażenie koronawirusem.

Głowa Wielkiej Brytanii w związku z tym postanowiła wyprowadzić się na jakiś czas z Londynu. Tę informację potwierdził rzecznik prasowy Pałacu Buckingham w rozmowie z "The Mirror". 

Królowa cieszy się dobrym zdrowiem, ale wielu jej pracowników zaczyna panikować ze względu na koronawirusa. W pałacu wciąż przebywa mnóstwo zagranicznych gości - powiedział rzecznik.

Królowa przebywa obecnie w swojej posiadłości w Windsorze. Wstępnie ma tam pozostać do końca przyszłego tygodnia. Możliwe jednak, że ten pobyt się przedłuży, w zależności od rozwoju sytuacji.

Zobacz także: "Dziewczyna Bonda" ma koronawirusa! Gwiazda pokazuje zdjęcie z kwarantanny i ostrzega

Lubisz czytać na temat rodziny królewskiej? Sprawdź, jak dużo wiesz na jej temat! 

Rodzina Królewska
Rozwiąż quiz

Jak dobrze znasz brytyjską rodzinę królewską?

Rodzina Królewska

1. Syn królowej Elżbiety II, książę Andrzej jest księciem:

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów