Ale wpadka! Królowa Elżbieta speszyła Daniela Olbrychskiego

Królowa Elżbieta II uśmiechnięta wskazuje palcem na fotografa
Fotografia: Tim Rooke/Rex Features/East News

Wpadki zdarzają się najlepszym. Zwłaszcza jeżeli ktoś musi stanąć oko w oko z tak wielką osobistością, jaką jest królowa Elżbieta II. Trudno się dziwić.

Choć aktorzy należą raczej do odważnych ludzi, również im zdarzają się momenty nieśmiałości. Zwłaszcza jeżeli muszą stanąć twarzą w twarz z wielką osobistością. Taka sytuacja przytrafiła się jednemu z najpopularniejszych i najbardziej doświadczonych polskich aktorów. Daniel Olbrychski zaniemówił, gdy musiał odpowiedzieć na pytanie… królowej Elżbiety II.

Olbrychski na spotkaniu z królową

Królowa Elżbieta II w 1996 roku odwiedziła Polskę. Jednym z punktów jej wizyty były odwiedziny w Teatrze Wielkim. Tam oko w oko z nią stanął Daniel Olbrychski, który zaliczył ogromną wpadkę! Wspomina o tym jego była żona, Zuzanna Łapicka, w swojej nowej książce "Dodaj do znajomych". To właśnie dzięki niej aktor wyszedł z całej sytuacji z twarzą. Łapicka wspomina, że Olbrychski zaniemówił, gdy królowa zadała mu pytanie podczas audiencji.

Kiedy przyszła nasza kolej, słysząc od prezydenta, że Daniel to wielki aktor, spytała: "A co pan teraz gra?". Daniela, nie wiedzieć czemu, przytkało, więc ja, ratując sytuację, zaczęłam dukać, że to aktor szekspirowski – grał Makbeta, Hamleta, Otella. Królowa mi przerwała, mówiąc: "Hard work", czyli "Ciężka robota". Na co zgodnie pokiwaliśmy głowami – możemy przeczytać w książce.

W książce Zuzanny Łapickiej, która jest nie tylko byłą żoną Olbrychskiego, ale również córką aktora Andrzeja Łapickiego, możemy znaleźć więcej tego typu anegdot ze świata kultury i show biznesu. Jak widać, królowa potrafi onieśmielić nawet najbardziej doświadczone gwiazdy. My się nie dziwimy panu Danielowi, że nie wiedział, co powiedzieć. Po latach zapewne również śmieje się z całej sytuacji.

Zobacz także: Co się stanie po śmierci królowej Elżbiety? Ministrowie ćwiczyli wdrożenie tajnego planu

Daniel Olbrychski i Zuzanna Łapicka
Fotografia: Zenon Zyburtowicz/East News
Królowa Elżbieta II
Fotografia: DAVID HARTLEY/Rex Features/East News

Bądź na bieżąco! Polub Chillizet na Facebooku

Kochamy brytyjską rodzinę królewską! Historie wszelkich monarchii na całym świecie są fascynujące. Zarówno prawdziwe, jak i te zmyślone. Zobaczcie najlepsze filmy i seriale o tematyce królewskiej.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów