Królowa Elżbieta wydała oświadczenie w sprawie Meghan i Harry'ego! Podjęła już decyzję

Królowa Elżbieta, księżna Meghan, książę Harry na balkonie podczas Royal Air Force 2019
Fotografia: TOLGA AKMEN/AFP/East News

Decyzja Harry'ego i Meghan zaskoczyła wszystkich. Królowa Elżbieta do tej pory starała się nie komentować tej sytuacji. Teraz wydała jednak specjalne oświadczenie.

Księżna Meghan i książę Harry 8 stycznia wieczorem poinformowali przy pomocy swoich kont w mediach społecznościowych, że zamierzają zrzec się oficjalnych funkcji w rodzinie królewskiej. Według doniesień mediów ich decyzja nie była jednak wcześniej skonsultowana z innymi członkami rodziny, przede wszystkim z babcią. Królowa Elżbieta dopiero teraz, niemal tydzień po informacji książąt Sussex, postanowiła wydać oficjalne oświadczenie w tej sprawie.

Zobacz także: Meghan i Harry zaatakowani przez znanego dziennikarz. "Kim oni, k***a, myślą, że są?"

Królowa Elżbieta wydała oświadczenie w sprawie Meghan i Harry'ego

To trudny czas dla brytyjskiej rodziny królewskiej. Oświadczenie Meghan i Harry'ego wywołało bowiem kolejną burzę w mediach.

Rodzina królewska do tej pory nie komentowała ich decyzji. Przedstawiciele Pałacu Kensington wydali jednak oświadczenie, w którym dali do zrozumienia, że królowa jest zaskoczona decyzją wnuczka i jego żony.

Dyskusje z księciem i księżną Sussex są na wczesnym etapie. Rozumiemy ich pragnienie przyjęcia innego podejścia do obowiązków, ale są to skomplikowane kwestie, które wymagają czasu - mogliśmy przeczytać.

Teraz, gdy emocje nieco opadły, swoje oświadczenie postanowiła wydać królowa Elżbieta. Monarchini nie ukrywa, że nie zgadza się z decyzją Meghan i Harry'ego.

Moja rodzina i ja w pełni popieramy pragnienie Harry'ego i Meghan, którzy chcą rozpocząć nowe życie jako młoda rodzina. Chociaż wolelibyśmy, aby pozostali członkami rodziny królewskiej w pełnym wymiarze, szanujemy i rozumiemy pragnienie bardziej niezależnego życia i jednocześnie pozostawania ważną częścią mojej rodziny. Harry i Meghan dali jasno do zrozumienia, że w nowym życiu nie chcą być zależni od środków publicznych. Uzgodniono zatem, że nastąpi okres przejściowy, w którym para książęca Sussex będzie spędzać czas w Kanadzie i Wielkiej Brytanii - czytamy w oświadczeniu.

Jesteśmy ciekawi, jak na słowa babci, zareagowali Meghan i Harry.

Zobacz także: "Diana byłaby wściekła, że dał się zmanipulować". Kucharz Królowej ocenia decyzję Harry'ego i Meghan

Rodzina królewska jest pełna tajemnic i kontrowersji. Myślisz, że wiesz wszystko na jej temat? Sprawdź się w naszym quizie!

Rodzina Królewska
Rozwiąż quiz

Jak dobrze znasz brytyjską rodzinę królewską?

Rodzina Królewska

1. Syn królowej Elżbiety II, książę Andrzej jest księciem:

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów