Królowa Elżbieta po raz pierwszy od rozpoczęcia pandemii opuściła pałac! Miała zaskakującego towarzysza

Królowa Elżbieta w zamku Windsor siedzi na krześle przed komputerem
Fotografia: Royal Family/Ferrari Press/East News

Królowa Elżbieta opuściła pałac po raz pierwszy od rozpoczęcia pandemii! Zobaczcie, kto towarzyszył jej w wizycie w Laboratorium Nauki i Technologii Obrony.

Królowa Elżbieta jest już w wieku bardzo narażonym na powikłania związane z COVID-19. Dlatego też monarchini, gdy tylko rozpoczęła się pandemia koronawirusa, odizolowała się od świata w zamku Windsor. Głowa Wielkiej Brytanii pojawiała się publicznie jedynie podczas wystąpień online i raz w lipcu, gdy w ogrodach pałacu wręczała odznaczenia. Teraz po raz pierwszy opuściła mury zamku i udała się do Laboratorium Nauki i Technologii Obrony w Porton Down w hrabstwie Wiltshire. Towarzyszył jej... książę William, co może być dla niektórych zaskoczeniem. Zobaczcie, dlaczego.

Zobacz także: Takiej wpadki jeszcze nie było. Królowa Elżbieta II nie będzie zachwycona zachowaniem swojej wnuczki!

Królowa Elżbieta opuściła pałac pierwszy raz od rozpoczęcia pandemii

Królowa Elżbieta postanowiła pojawić się w laboratorium, mimo tego, że obecnie w Europie jest sporo zakażeń koronawirusem. Zaniepokojonych jednak uspokajamy. 

Laboratorium zostało przygotowane na przybycie monarchini i dołożono wszelkich ostrożności, żeby królowa mogła czuć się bezpiecznie. Pracownicy mieli na sobie maseczki ochronne, wszyscy zachowywali dystans, a wcześniej u tych, którzy mieli kontakt z Elżbietą II zostały zrobione testy. 

Nas najbardziej zaskakuje fakt, że u boku królowej pojawił się... książę William! Zazwyczaj podczas oficjalnych wyjść mogliśmy zobaczyć monarchinię u boku jej syna, księcia Karola, który de facto jest następcą tronu. To jednak William w ostatnim, trudnym dla Wielkiej Brytanii oraz całego świata czasie, zastępował Elżbietę II w najważniejszych obowiązkach i publicznych wystąpieniach.

Czy to właśnie jego królowa przygotowuje do objęcia tronu? Zobaczcie sami, jak prezentowali się podczas wizyty w laboratorium!

Zobacz także: Śmierć w rodzinie królewskiej?! Ta kobieta przepowiedziała przyszłość ze... szparagów

Myślisz, że wiesz wszystko o brytyjskiej rodzinie królewskiej? Sprawdź się w naszym quizie!

Rodzina Królewska
Rozwiąż quiz

Jak dobrze znasz brytyjską rodzinę królewską?

Rodzina Królewska

1. Syn królowej Elżbiety II, książę Andrzej jest księciem:

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów