Królowa Elżbieta od 28 lat używa tylko jednego lakieru do paznokci. Znamy powód

Emilia Klima 25.05.2017
Królowa Elżbieta
Fotografia: ONS

Brytyjska monarchini od 1998 roku jest wierna jednemu odcieniowi lakieru do paznokci. Wytłumaczenie jest całkiem proste. 

Królowa Elżbieta słynie z tego, że bardzo starannie dobiera swoje stroje i dba o to, by prezentowały się stylowo i odpowiednio do sprawowanego urzędu. Ma też swoje ulubione zestawy i kroje płaszczy, których kupuje po kilka sztuk w różnych wersjach kolorystycznych. Ma też pokaźną kolekcję torebek i również zdarza się jej kupić ten sam model w innym kolorze. 

Jest jednak jeden element jej stylizacji, który nie zmienia się od lat - manicure. Królowa od 28 lat maluje paznokcie lakierem marki Essie w odcieniu jasnego różu ("Ballet Slippers").

Ulubiony lakier do paznokci królowej Elżbiety
Fotografia: Essie.com

Też możesz mieć paznokcie jak królowa

Królowa używa tego lakieru od 1989 roku. Jej fryzjer wysłał wtedy do firmy list z prośbą o przesłanie buteleczki z "jedynym kolorem, który akceptuje królowa". Jedna butelka ulubionego lakieru królowej kosztuje 9 dolarów (ok. 34 złote), jest to zatem zdecydowanie mniej ekstrawaganckie zamiłowanie monarchini od drogich torebek. A dlaczego padło akurat na ten kolor?

Królowa ma pewność, że ten odcień nie będzie gryzł się z żadnym z jej jasnych strojów, a jest przy tym na tyle subtelny, że nie będzie przebijał przez białe rękawiczki - wyjaśnia źródło magazynu "Harper's Baazar". 

Brzmi przekonywująco. A najlepsza wiadomość jest taka, że każda z nas może poczuć się jak królowa za jedyne 34 złote ;-) Skusicie się?

Królowa Elżbieta
Fotografia: ONS
Królowa Elżbieta
Fotografia: ONS
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów