Królowa Elżbieta nie pojawi się na ślubie Harry'ego z Markle? Jeden fakt z jej przeszłości może być dla niej nie do zaakceptowania

Katarzyna Leszczyńska 06.12.2017
Królowa Elżbieta nie pojawi się na ślubie księcia Harry'ego i Meghan Markle?
Fotografia: Fotografie: ONS i EAST NEWS

Taka sytuacja miała już miejsce.

Choć oficjalne informacje o zaręczynach księcia Harry’ego z Meghan Markle zostały podane do publicznej wiadomości, co oznaczało, że rodzina zaakceptowała wybór brata Williama, wiadomo, że młody książę popełnił mezalians. Największym problemem, który musiała zaakceptować królowa Elżbieta jest to, że jej wnuk wybrał kobietę po rozwodzie. Może to sprawić, że monarchini nie będzie chciała pojawić się na ich ślubie.

Królowa Elżbieta, jako monarchini Wielkiej Brytanii, jest jednocześnie głową kościoła anglikańskiego. Dlatego też stara się postępować w zgodzie z jego przepisami i niezwykle ceni sobie instytucję małżeństwa. Jakiś czas temu media ogłosiły, że postawiła warunek, że Maghan musi zostać ochrzczona i przystąpić do ich kościoła. Teraz problem pojawia się w tym, że aktorka już kiedyś stanęła na ślubnym kobiercu. A podobna sytuacja miała miejsce w momencie, gdy książę Karol brał drugi ślub z Camillą Parker Bowles, która również była rozwódką.

Nie powinnam iść. Mam wrażenie, że moja pozycja nie pozwala mi na to, żeby iść. Powinnam postawić swoją rolę jako głowy kościoła wyżej niż rolę matki – mówiła wówczas królowa do swojej przyjaciółki.

Jak będzie tym razem? Sytuacja pomiędzy Harrym i Meghan jest bardzo podobna do tej z 2005 roku. Królowa Elżbieta wówczas nie pojawiła się na ceremonii zaślubin swojego syna. Czy będzie potrafiła odmówić również wnukowi, który planuje ożenić się w maju 2018 roku? Być może trzeba tu wziąć pod uwagę fakt, że Karol jest następcą tronu, a Harry najprawdopodobniej nie zostanie królem. Z drugiej strony, dla królowej etykieta i prawo kościoła anglikańskiego są na tyle ważne, że znów może mieć ogromny dylemat. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów