Królowa Elżbieta już nigdy nie spotka się z poddanymi? "To zbyt duże ryzyko"

Julita Buczek 12.05.2020
Królowa Elżebieta II
Fotografia: Rex Features/East News

Według ekspertów 94-letnia monarchini już nigdy nie spotka się ze swoimi poddanymi. To zbyt duże ryzyko.

Pandemia koronawirusa zmieniła w naszym życiu bardzo dużo. Największe żniwo COVID-19 zbiera w Stanach Zjednoczonych, Hiszpanii, Włoszech czy Wielkiej Brytanii. Na samych wyspach zarażonych jest już ponad 223 tysiące osób. Z każdym dniem wzrasta również liczba zgonów.

Groźnego wirusa nie uniknęli również członkowie rodziny królewskiej. Parę tygodni temu media zostały poinformowane o zakażeniu się księcia Karola. Jak się jednak okazało, 71-latek chorobę przeszedł łagodnie.

Królowa Elżbieta nie zobaczy się z poddanymi?

Królowa Elżbieta oraz jej mąż książę Filip od 19 marca 2020 roku nie opuszczają Pałacu w Windsorze. W posiadłości towarzyszy i tylko kilka osób z dworu, które muszą przestrzegać wszelkich zasad higieny. W pałacowych kuluarach nawet nie wspomina się, o tym, aby monarchini miała wrócić do pałacu Buckingham. Według wielu ekspertów królowa pozostanie w izolacji znacznie dłużej niż reszta Brytyjczyków.

COVID-19 nie opuści nas szybko, może zostać z nami przez następne miesiące albo nawet lata. Byłoby to zbyt duże ryzyko dla królowej, gdyby zaczęła spotykać się z ludźmi, jak robiła to przed pandemią - powiedział królewski biograf, Andrew Morton, w rozmowie z "The Sun".

Według eksperta królowa może już nigdy nie spotkać się ze swoimi poddanymi, tak jak robiła to do tej pory. Według oficjalnych informacji Elżbieta II jak na razie będzie przemawiać do nich jedynie za pośrednictwem mediów.

Co sądzicie o wypowiedzi królewskiego eksperta?

Zobacz także: Wiemy, gdzie będzie można pojechać na wakacje. Wiceminister nie pozostawia wątpliwości!

Rodzina Królewska
Rozwiąż quiz

Jak dobrze znasz brytyjską rodzinę królewską?

Rodzina Królewska

1. Syn królowej Elżbiety II, książę Andrzej jest księciem:

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów