Królowa Elżbieta jest uzależniona od hazardu? Na wyścigach konnych zarobiła fortunę!

Sandra Banach 07.06.2019
Królowa Elżbieta II
Fotografia: Instagram.com/theroyalfamily

Nie od dziś wiadomo, że królowa Elżbieta II uwielbia konie i wszystko co z nimi związane. W tym także wyścigi, w których można wygrać pokaźne sumy.

Brytyjska monarchini wygrała aż w 534 z ponad 3000 wyścigów konnych. Dzięki temu królowa Wielkiej Brytanii wzbogaciła się o dużą sumę pieniędzy!

Królowa Elżbieta zarobiła fortunę na wyścigach konnych

Brytyjska monarchini znana jest z ogromnej miłości do koni. Królowa nie ukrywa także tego, że często obstawia na wyścigach konnych. Pierwsze pieniądze z hazardu królowa brytyjska zarobiła już w 1953 roku. To właśnie od tamtej pory jej wysokość widywana jest na większości renomowanych zawodach, które odbywają się w Wielkiej Brytanii.

Przez ponad 30 lat, dzięki zwycięstwom swoich koni i obstawianiu, królowa zarobiła ogromną fortunę. Mówi się, że wzbogaciła się o prawie 8 milionów funtów! Najwięcej jednak zarobiła w 2016 roku, wtedy jej konie zasiliły królewskie konta i skarbiec o 560 tysięcy funtów.

Koń, który do tej pory zarobił najwięcej pieniędzy to Carlton House. Tylko dzięki niemu królowa Elżbieta II zarobiła prawie 800 tysięcy funtów. No cóż...tylko pozazdrościć!

Zobacz także: Donald Trump zasnął na kolacji u królowej Elżbiety? Do sieci trafiło wideo

Na zdjęciu pozują członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej.
Rozwiąż quiz

Sprawdź, którym członkiem brytyjskiej rodziny królewskiej jesteś

Na zdjęciu pozują członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej.

1. Co najbardziej lubisz robić w wolnym czasie?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów