Królowa Elżbieta II zdecydowała się złamać protokół. Co jest powodem?

Sylwia Kropiewnicka 28.05.2019
Królowa Elżbieta II zdecydowała się złamać protokół. Co jest powodem?
Fotografia: Jonathan Brady/Press Association/East News

Niedawno zmarła wieloletnia służąca Elżbiety II – Annette Wilkin. Specjalnie dla niej królowa zdecydowała się złamać protokół i wziąć udział w uroczystościach pogrzebowych.

Elżbieta II zdecydowała się złamać zasady królewskiego protokołu, który nie zezwala jej na uczestnictwo w pogrzebie służącej. Annette Wilkin przez wiele lat pracowała na królewskim dworze i stała się prawie członkiem rodziny. Królowa uwielbiała Annette do tego stopnia, że specjalnie dla niej zdecydowała się złamać królewskie zasady.

Elżbieta II złamie protokół

Elżbieta II znana jest m.in. z tego, że niezmiernie skrupulatnie przestrzega królewskiego protokołu. Tym bardziej zaskakujący jest fakt, że celowo zdecydowała się go złamać.

Jak podaje Onet.pl, królowa pogrążona jest w żałobie, ponieważ pracownica Annette Wilkin stała się dla niej prawie jak członek rodziny. Elżbiecie II bardzo zależało na tym, aby wziąć udział w jej pogrzebie.

Annette Wilkin

Annette Wilkin służyła królowej Elżbiecie II przez blisko 45 lat i była jedną z najbardziej zaufanych i oddanych pracownic. Cieszyła się bardzo dużą sympatią wśród innych pracowników, jak i samej królowej. Kobieta odeszła kilka dni temu po stosunkowo krótkiej walce z chorobą.

Annette Wilkin była odpowiedzialna za zarządzanie rezydencją Berkshire oraz zamkiem w Windsorze. Ponoć pracownica zdecydowała się zrezygnować ze służby w 2014 roku, jednak Elżbieta II nie chciała, by odchodziła, zatrudniła ją więc w innym charakterze.

Data pogrzebu Annette Wilkin nie jest na razie znana.

Zobacz także: Meghan i Harry świętują pierwszą rocznicę ślubu. Pokazali niepublikowane dotąd zdjęcia!

Te osoby odeszły w 2019 roku.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów