Królowa Elżbieta II wygłosiła orędzie do poddanych: "Razem stawimy czoła tej chorobie"

Julita Buczek 06.04.2020
Królowa Elżbieta
Fotografia: i-Images/i-images/East News

To już czwarta przemowa 93-latki w historii. Inne orędzia również organizowane były ze względu na nadzwyczajne okoliczności. Co tym razem powiedziała monarchini?

Koronawirus rozprzestrzenia się w zastraszającym tempie. Wiele krajów wprowadziło obostrzenia, które mają na celu zahamowanie rozwoju pandemii. COVID-19 dotarł niestety do większości zakątków świata. Koronawirus obecny jest również w Wielkiej Brytanii, gdzie liczba ofiar z dnia na dzień coraz bardziej się powiększa. W związku z rozwojem pandemii swoje orędzie postanowiła wygłosić królowa Elżbieta II.

Królowa Elżbieta II przemawia do poddanych

Nagranie z przemówieniem królowej zostało opublikowane w mediach społecznościowych w niedzielę. Królowa postanowiła wesprzeć rodaków w tej trudnej dla nich sytuacji i dodać im trochę otuchy.

Przemawiam do was w czasie coraz większego niepokoju. Czasie zakłóceń w naszym kraju: zakłóceń, które przynoszą niektórym żal, również tych finansowych dla wielu z nas. Chcę podziękować wszystkim pracownikom służby zdrowia na linii frontu, jak i tym, którzy bezinteresownie kontynuują swoje obowiązki poza domem, pomagając nam wszystkim. Jestem pewna, że naród zgodzi się ze mną, że doceniamy wszystko, co robicie, a każda godzina waszej ciężkiej pracy przybliża nas do powrotu do normalności. Razem stawimy czoła tej chorobie. Mam nadzieję, że w przyszłości będziemy mogli powiedzieć, że Brytyjczycy właściwie zareagowali w tej sytuacji - powiedziała 93-latka.

To bardzo nietypowa sytuacja, ponieważ królowa w swoim życiu wygłaszała orędzia tylko trzykrotnie. Odbyło się to w 1991 roku po dołączeniu do wojny w Zatoce Perskiej, następnie w 1997 roku przed pogrzebem księżnej Diany oraz w 2002 roku po śmierci Królowej Matki.

Bierzesz udział w akcji #zostanwdomu?

Zobacz także: Abp Grzegorz Ryś poprosił wiernych o pomoc w zbiórce pieniędzy na respiratory. W ciągu kilku dni zebrał prawie 1 mln zł!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów