Królowa Elżbieta II otrzymała tajemniczy list po śmierci księżnej Diany! Jego treść ujrzała światło dzienne

Książę Karol w garniturze, królowa Elżbieta w niebieskiej sukience i księżna Diana w granatowym kostiumie z czerwoną kokardą
Fotografia: PA Archive/Press Association Images/EAST NEWS

Królowa Elżbieta stanęła na wysokości zadania po śmierci Lady Di. Okazuje się, że w związku z tym otrzymała tajemniczy list. Jego treść jest poruszająca. 

Tragiczna śmierć księżnej Diany była szokująca dla wszystkich. Do dziś poddani tęsknią za "królową ludzkich serc". Po jej śmierci na jaw wyszło wiele tajemnic związanych zarówno z czasem, gdy Lady Di była księżną i po jej rozwodzie z Karolem, jak również z okresu po wypadku, w którym zginęła. Teraz światło dzienne ujrzał list, który królowa Elżbieta II otrzymała tuż po śmierci księżnej Diany. Jego treść jest bardzo poruszająca. Dlaczego tyle czasu był trzymany w tajemnicy?

Zobacz także: Wstrząsające słowa księżnej Diany. Na jaw wyszło, co działo się przed jej ślubem z księciem Karolem

List do królowej Elżbiety po śmierci Diany

Księżna Diana nie miała łatwego życia na dworze królewskim. Od dawna mówi się o tym, że nie najlepiej dogadywała się z królową Elżbietą II. Sama Lady Di podkreśliła jednak w rozmowie z Andrew Mortonem, że na dworze najbardziej przyjazną jej duszą była siostra królowej, księżna Małgorzata. To właśnie ona wystosowała do królowej tajemniczy list niedługo po śmierci Diany. Wszystko w związku z zachowaniem królowej po tym przykrym wydarzeniu.

Diana zmarła w skutek wypadku, który miał miejsce 31 sierpnia 1997 roku. Królowa Elżbieta zorganizowała byłej synowej królewski pogrzeb, mimo tego, iż Diana nie była od kilku lat żoną księcia Karola. Zaopiekowała się również jej synami, księciem Williamem i księciem Harrym, którzy bardzo przeżyli śmierć matki. To dostrzegła księżna Małgorzata, która napisała list do królowej. Jego treść właśnie ujrzała światło dzienne za sprawą dokumentu "The Royal House of Windsor".

Moja kochana, to cudowne, jak zaaranżowałaś życie nas wszystkich po wypadku i sprawiłaś, że stało się łatwiejsze do zniesienia dla tych dwóch biednych chłopców. Byłaś po prostu wspaniała - napisała Małgorzata.

Bez wątpienia królowa Elżbieta zawsze potrafiła zadbać o swoich najbliższych. Jak widać, po śmierci księżnej Diany stanęła na wysokości zadania i była ogromnym wsparciem dla reszty rodziny.

Zobacz także: Tego słowa królowa Elżbieta II unika jak ognia. Twierdzi, że jest wulgarne! 

Filmów i seriali o tematyce królewskiej jest bardzo dużo i zapewne większość z nich znacie, choć może w tym momencie nie zdajecie sobie z tego sprawy. Zobaczcie w poniższej galerii, jakie filmy i seriale o tematyce królewskiej warto obejrzeć.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów