Zasady, które obowiązują podczas królewskich porodów. Łatwo nie jest

Księżna Meghan w ciąży w białym kostiumie i kapeluszu i książę Harry w garniturze idą za rękę
Fotografia: Tim Rooke/REX/Shutterstock/East News

Ciąża i poród to piękny czas dla każdej kobiety. Mamy w rodzinie królewskiej mają jednak utrudnione zadanie, ze względu na zasady, których muszą przestrzegać.

Poród to trudny moment dla każdej kobiety. Choć jest pięknym wydarzeniem, każda matka musi pokonać naprawdę wiele, żeby wydać na świat swoje dziecko. W rodzinie królewskiej towarzyszy temu jeszcze szereg zasad związanych z etykietą. Okazuje się, że nawet taki moment jak narodziny dziecka, są dokładnie zaplanowane przez protokół. Księżna Kate i księżna Meghan musiały przestrzegać naprawdę rygorystycznych zasad związanych z ciążą i porodem.

Zobacz także: Pierwszy komentarz Harry'ego po porodzie Meghan Markle. Książę nie potrafił ukryć wzruszenia

Zasady dotyczące królewskich porodów

Najważniejszą rzeczą jest to, kto dowiaduje się o porodzie. Oczywiście osobą tą jest królowa Elżbieta. To właśnie ona musi zostać poinformowana przed wszystkimi - nawet przed dziadkami nowo narodzonego dziecka. Przed nią o porodzie wiedzą tylko rodzice. A jak sprawa ma się co do samej ciąży? Tu obowiązuje przede wszystkim zasada dotycząca mediów. Oficjalna informacja może pojawić się w nich dopiero w 12 tyg. ciąży. O płci dziecka natomiast dowiedzieć możemy się dopiero po porodzie, nawet, jeżeli para książęca zna ją wcześniej.

Księżne zazwyczaj nie mają baby shower. Przede wszystkim ze względu na tradycje - w Anglii ten zwyczaj nie jest tak popularny. Głośno jednak było o baby shower Meghan. Okazuje się, że księżna mogła mieć zorganizowane tego typu przyjęcie, ponieważ jest Amerykanką, a to właśnie ze Stanów Zjednoczonych wywodzi się ten zwyczaj. Być może królowa Elżbieta ponownie przymknęła oko na nagięcie zasad przez żonę Harry'ego. 

Podczas porodu w rodzinie królewskiej obecny jest sztab ludzi. Każda z tych osób wcześniej jest zaproszona na herbatkę zapoznawczą. Oprócz tego dzieci w rodzinie królewskiej od 40 lat przychodzą na świat w szpitalu St Mary's w Londynie. To właśnie tam urodzili się William i Harry, a także dzieci Kate i Williama. Na schodach przed szpitalem po raz pierwszy pojawiają się szczęśliwi rodzice ze swoją pociechą, żeby przedstawić ją światu. 

Gdy na świat przyjdzie dziecko z rodziny królewskiej, z Tower of London padają 62 strzały armatnie. Przed Pałacem Buckingham natomiast wystawione zostaje ogłoszenie o narodzinach w złotej ramie. 

Zobacz także: Ojciec Meghan skomentował narodziny "royal baby". Takich słów nikt się nie spodziewał!

Brytyjska rodzina królewska nie schodzi z pierwszych stron gazet od wielu wielu lat. Nie tylko Brytyjczycy, ale ludzie na całym świecie interesują się ich życiem. Czy ty także jesteś ich wiernym fanem? Sprawdźmy, co wiesz o brytyjskiej rodzinie królewskiej.

Rodzina Królewska
Rozwiąż quiz

Jak dobrze znasz brytyjską rodzinę królewską?

Rodzina Królewska

1. Syn królowej Elżbiety II, książę Andrzej jest księciem:

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów