Królewski gwardzista okrutnie potraktował turystkę [WIDEO]

Hanna Skowron 26.07.2018
królewski gwardzista
Fotografia: Shutterstock

Czy brytyjski strażnik przekroczył swoje uprawnienia?

To nieodłączny element brytyjskiego krajobrazu, tak samo jak czerwone budki telefoniczne i piętrowe autobusy. Królewscy strażnicy, bo o nich mowa, są dumni z pełnienia swojej służby. Co im wolno, a czego nie? Internet obiegło kontrowersyjne nagranie.

Królewski strażnik brutalnie potraktował turystkę

Opisywana scena rozegrała się w Windsorze. Na filmie widać, jak brytyjski gwardzista maszeruje wzdłuż liny przed obserwującymi go turystami. Jedna z kobiet minęła ogrodzenie i stanęła na drodze strażnika. 

Azjatycka turystka pozowała do zdjęcia, nie widziała więc nadchodzącego z tyłu gwardzisty. Ten nie zaprzestał marszu i brutalnie zepchnął ją z drogi. Kobieta krzyknęła i o mały włos się nie przewróciła. Tego momentu z pewnością długo nie zapomni.

Gwardziści traktują swój obowiązek strzeżenia zamku królowej brytyjskiej bardzo poważnie, więc zachowanie strażnika nie powinno dziwić. Z drugiej strony nasuwa się pytanie, czy zachowanie mężczyzny nie było przesadzone. Do sprawy w rozmowie z The Telegraph odniósł się minister obrony narodowej.

Gwardziści Królowej są bardzo dumni, że mogą jej strzec i zaszczyceni faktem, że ludzie przyjeżdżają z całego świata, by obejrzeć ten spektakl. Ale apeluję: zostańcie za linami, one są po to, by chronić zarówno turystów, jak i strażników.

A wy, co sądzicie o zachowaniu strażnika? Przesadził czy zachował się odpowiednio?

Zobacz także: Kibic rzucił się do całowania podczas relacji na żywo. Reporterka nie czekała długo

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów