Kot przeszedł 140 kilometrów i odnalazł swój dom. Ta historia nie ma jednak szczęśliwego zakończenia

Redakcja 12.01.2017
Kot
Fotografia: Pixabay

Na powrót czworonożnego przyjaciela jego właścicielka czekała półtora roku. 

To jedna z tych historii, która chwyta za serce. Niestety, choć wszyscy myśleli, że ma swój szczęśliwy finał, zakończyła się tragicznie. Głównym bohaterem jest kot, który przez półtora roku szukał drogi do domu. 

Ogghy, bo tak wabi się waleczny zwierzak, przebył około 140 kilometrów, aby odnaleźć swój dom. Latem 2015 roku, gdy jego właścicielka przebywała na wakacjach, kot zniknął. Kobieta, która do swojego czworonożnego przyjaciela była bardzo przywiązana, rozpoczęła akcję poszukiwawczą. Rozwieszała plakaty ze zdjęciem kota i prosiła internautów o pomoc w znalezieniu kota.

Zawsze miałam nadzieję, ze pewnego dnia wróci. Czytałam, że koty też robią takie rzeczy dla swoich właścicieli. Kiedy kochasz zwierzę, nie tracisz nadziei - powiedziała kobieta w rozmowie z Corrierefiorentino.corriere.it. 

"Pierwsza piękna rzecz"

Kot jednak nie wracał. Minął jeden miesiąc, drugi, kolejny, a po Ogghy nie było ani śladu. Gdy już niemal straciła nadzieję, że jeszcze kiedykolwiek go zobaczy, usłyszała przed wejściowymi drzwiami miauczenie. Gdy otworzyła drzwi zobaczyła swojego ukochanego kota. Jak podaje Polsatnews.pl, zwierze swoje pierwsze kroki skierowało w miejsce, w którym zawsze stały jego miski. Chwilę potem kot zajął wygodną pozycję na ulubionej kanapie. 

Zobacz także: Co oznacza sen o kocie?

Swoją radością kobieta podzieliła się z czytelnikami włoskiej gazety. Nie przypuszczała jednak, że już za kilka dni będzie musiała poinformować o śmierci kota. Ogghy nie wytrzymał trudów tej wyczerpującej podróży. Był wycieńczony i wychudzony. Zdechł kilkanaście godzin po tym, jak we włoskiej prasie ukazał się artykuł opisujący jego długą drogę do domu. 

Właścicielka kota w rozmowie z gazetą podkreślała, jak bardzo cieszyła się z jego powrotu. Jak przyznała, to była pierwsza piękna rzecz, która spotkała ją w tym roku. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów