Kot, który pije jak człowiek. Jest mądrzejszy od niejednego psa, a Twitter za nim szaleje

Mateusz Patyk 13.02.2017
Jenna Stoyanov
Fotografia: Twitter.com/jennastoya

Nie od dziś właściciele czworonogów spierają się o to, który gatunek jest mądrzejszy. Ten futrzany bohater przeważa szalę na korzyść miauczących stworzeń.

Milo to 9-miesięczny kot Jenny Stoyanov, który należy do 19-letniej studentki z Austin w stanie Teksas. Po tym, jak jego właścicielka opublikowała na swoim profilu na Twitterze zdjęcie przedstawiające zwierzę skradające się do ukrytego w lodówce zaworu z wodą, internet entuzjastycznie zareagował. Post polubiło ponad 185 tysięcy użytkowników serwisu, a 72 tysiące podało go dalej.

Mój kot odkrył działanie lodówki i teraz sam odkręca świeżą, rześką wodę - brzmi wpis pod uwielbianym przez internautów zdjęciem.

Wiralem i fenomenalnym kotem zainteresowały się media, jak chociażby portal Buzzfeed.com, który skontaktował się z nastoletnią dziewczyną. Na jego łamach właścicielka Milo opisała swojego pupila jako "wiecznego zadymiarza". Według niej rodzina próbowała go nauczyć różnych sztuczek, tak jak miało to miejsce z drugim posiadanym przez Stoyanovów kotem - Fosterem. Jednak ten wolał psocić i... aportować.

Jenna Stoyanov kot
Fotografia: twitter.com/jennastoya

Koci geniusz

Większość zdjęć z Milo robi mama Jenny, podczas nieobecności dziewczyny w domu (gdy ta jest na uczelni). Ale w chwili zdobywania przez kota lodówki obie tego dnia były w domu. Nie mogły uwierzyć w to, co zobaczyły. Zwierzę preferowało do tej pory picie z miski, do której wlewano wodę właśnie prosto z maszyny.

Oba moje koty wiedzą, skąd pochodzi woda, ale Foster dotąd jedynie prosił o nią, podczas gdy Milo widocznie zdecydował o podjęciu inicjatywy - opisywała uwiecznioną na zdjęciu sytuację Jenny w rozmowie z Buzzfeed.com.

Amerykanka nie spodziewała się takiej popularności tweeta. Sądziła, że to będzie hit, ale wątpiła, by zdobył więcej niż 50 polubień. Internauci w odpowiedzi zaczęli publikować zdjęcia własnych czworonogów w nietypowych sytuacjach, np. siedzących przy stole. Niektórzy przyznawali też, że nie mieliby nic przeciwko temu, gdyby to koty przejęły władzę nad ludzkością i według nich jest to jedno z celów niepozornych kotów.

Zobacz także: Co oznacza sen o kocie?

Jenny musiała niestety skarcić swojego pokrytego futerkiem przyjaciela i oduczyć go picia wprost z lodówki. Uważa, że oczywiście to niesamowite i zabawne, ale mimo wszystko nie może mu na to pozwolić. "Moja rodzina nie powinna pić po naszym kocie" - stwierdziła na koniec.

koty
Fotografia: twitter.com/jennastoya
Milo i Foster
Fotografia: Milo i Foster

Milo i Foster

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów