Dzienna liczba ofiar koronawirusa we Włoszech spada! To najniższy wynik od dwóch tygodni

Zuzanna Morska 06.04.2020
Koronawirus we Włoszech
Fotografia: Rex Features/East News (zdjęcie poglądowe)

Władze kraju podały informację, że spada dzienna liczba koronawirusa we Włoszech. Na tym nie koniec dobrych wiadomości. Spada też liczba hospitalizowanych chorych i tych, którzy wymagają intensywnej opieki medycznej.

Koronawirusem na świecie zaraziło się już ponad 1,2 mln osób. Patogen dotarł do niemal każdego kraju, jednak w niektórych państwach sytuacjach wciąż jest dramatyczna. Obecnie najwięcej chorych znajduje się w USA, Hiszpanii czy we Włoszech. 

Jeszcze do niedawna Włochy stanowiły epicentrum koronawirusa w Europie - wirusem zaraziło się tutaj prawie 130 tys. ludzi, z czego prawie 16 tys. zmarło. Wygląda jednak na to, że choć na zatrzymanie epidemii nie ma co liczyć, sytuacja powoli się tutaj normuje. Władze podają bowiem, że dzienna liczba śmierci spowodowanych zakażeniem spada!

Koronawirus we Włoszech: spada dzienna liczba ofiar

Włoskie władze podały informacje, że dzienna liczba ofiar koronawirusa spada. Liczba zmarłych osób na wywoływany przez koronawirusa COVID-19 jest najniższa od ponad 2 tygodni. To nie koniec dobrych wiadomości. Otóż okazuje się, że spada także liczba osób wymagających hospitalizacji i coraz mniej ludzi trafia też na oddział intensywnej opieki medycznej.

Obecnie koronawirusem zarażonych jest 91 tys. ludzi, a prawie 22 tysiące wyzdrowiały. Niestety kraj wciąż ma wysoki współczynnik umieralności na COVID-19 - podstępny wirus odebrał życie prawie 16 tys. ludzi.

Wygląda jednak na to, że szczyt zachorowań Włosi mają już za sobą. Myślicie, że sytuacja w całej Europie niedługo wróci do normalności?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów