Kina, teatry i muzea w całej Polsce pozamykane! Rząd podejmuje radykalne środki w walce z koronawirusem

Paulina Ermel 11.03.2020
Konferencja premiera Polski
Fotografia: RAFAL OLEKSIEWICZ/REPORTER

Coraz więcej przypadków zarażenia koronawirusem w Polsce. Rząd podejmuje radykalne kroki. Od czwartku 12 marca zamykane zostają kina, teatry, muzea, szkoły i przedszkola.

W środę 11 marca odbyła się konferencja premiera RP, podczas której poinformowano o kolejnych przypadkach zarażenia koronawirusem w Polsce. Obecnie już u 25 osób test na koronawirusa dał wynik pozytywny. I choć są to osoby pozostające pod stałą opieką lekarzy, sytuacja w całym kraju się pogarsza.

Premier podjął radykalne kroki w stronę zatrzymania rozprzestrzeniania się choroby wywoływanej przez wirusa. Od 12 marca zostaną zamknięte przedszkola, szkoły, szkoły wyższe, ale też kina, teatry, muzea i inne instytucje kulturowe w kraju!

Koronawirus w Polsce: pozamykane kina, teatry, muzea i szkoły

Koronawirus opanował już cały świat - przypadki zarażenia stwierdzono w ponad 120 państwach. Najgorzej sytuacja przedstawia się we Włoszech - zarażonych przybywa w zastraszającym tempie - jest ich już ponad 10 tys., z czego ponad 600 zmarło.

W Polsce dotychczas stwierdzono 25 przypadków zarażenia koronawirusem. Minister zdrowia podkreśla jednak, że liczba ta na pewno wzrośnie - wszystko dlatego, że stan zdrowia ponad 1500 tys. osób jest monitorowany.

Władze kraju podejmują radykalne kroki, które mają na celu zahamowanie rozprzestrzeniania się choroby. Podjęto decyzje o zamknięciu przedszkoli, szkół i szkół wyższych - 12 i 13 marca pozostaną otwarte, ale nie będą się w nich odbywać zajęcia edukacyjne. Z kolei od poniedziałku 16 marca przez 2 tygodnie będą całkowicie zamknięte.

Z kolei minister kultury Piotr Gliński poinformował, że zamknięte zostaną także kina, teatry, muzea i inne instytucje kulturowe. Przypominamy, że odwołano lub zmieniono daty części koncertów, które miały się odbyć w kraju w najbliższym czasie.

Zobacz także: Domowe sposoby na grypę. Jak leczyć grypę, zanim odwiedzisz specjalistę?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów