Kiedy będziemy mogli pójść do fryzjera, kosmetyczki i do restauracji? Znamy prawdopodobną datę!

Zuzanna Morska 06.05.2020
Fryzjer
Fotografia: Shutterstock

Drugi etap odmrażania gospodarki już się rozpoczął, ale Polacy wciąż czekają na kolejne poluzowanie obostrzeń. Kiedy będzie możliwa wizyta u fryzjera czy kosmetyczki? Jest prawdopodobna data!

Koronawirus na świecie wciąż zbiera ogromne żniwo. W Polsce zaraziło się nim już 14,5 tys. osób, z czego ponad 700 zmarło. W związku z epidemią rząd wprowadził liczne obostrzenia, ale po kilku tygodniach nieco je "poluzowuje". Wszystko po to, żeby odciążyć nadwyrężoną gospodarkę.

Obecnie Polacy mogą już chodzić do lasów, parków, ale też do galerii handlowych. Możliwe są także noclegi w hotelach. Wszystko jednak odbywa się według zasad nowego reżimu sanitarnego. Większość obywateli wciąż czeka jednak na to, kiedy będzie można odwiedzić fryzjera, kosmetyczkę czy zjeść w restauracji. Wiemy, kiedy może to nastąpić!

Koronawirus w Polsce: otwarcie salonów fryzjerskich, kosmetycznych i restauracji

Odmrażanie gospodarki rozpoczęło się w Polsce już 20 kwietnia. Podyktowane jest ono jednak stale zmieniającą się sytuacją epidemiologiczną. I choć teraz możemy już wyjechać do hotelu czy wybrać się do galerii handlowej, nie oznacza to, że tak będzie cały czas. Wszystko zależy od liczby zarażeń koronawirusem, które pojawią się w kolejnych dniach.

Część z nas z niecierpliwością czeka jednak na otwarcie salonów fryzjerskich czy kosmetycznych. Kiedy mogłoby to nastąpić? Odpowiedzi na to pytanie udzielił szef Kancelarii Premiera, Michał Dworczyk.

Otwarcie salonów fryzjerskich i usług kosmetycznych możliwe będzie najwcześniej za dwa tygodnie - powiedział 4 maja w wywiadzie dla RMF FM Dworczyk.

Oznacza to, że salony te mogłyby zostać otwarte 18 maja. Podobnie ma wyglądać sytuacja z restauracjami. Choć nie ma oficjalnej daty, kiedy miałoby nastąpić ich otwarcie, RMF FM miało dotrzeć do takiej informacji.

Portal radia RMF miał podać, że otwarcie restauracji miałoby nastąpić również 18 maja. Z nieoficjalnych informacji wynika, że otwarte miałyby zostać jedynie obiekty z ogródkową częścią, a między stolikami miałyby zostać wprowadzone 2-metrowe odstępy.

Myślicie, że rzeczywiście już niebawem wrócimy do normalności?

Nowy Jork w dobie koronawirusa wygląda jak z filmu grozy. Zobaczcie te przerażające zdjęcia!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów