Kolejne ogromne ognisko zakażeń w Polsce! Będzie to drugi Śląsk?

Zuzanna Morska 20.05.2020
Koronawirus
Fotografia: Shutterstock

Koronawirus w Polsce nie odpuszcza. I choć w ostatnich dniach mówiło się o tym, że głównym ogniskiem zakażeń jest Śląsk, właśnie pojawiło się nowe!

W Polsce od początku trwania epidemii koronawirusem zaraziło się prawie 20 tys. osób. Z tego 953 zmarły. I choć wszyscy ze zniecierpliwieniem czekają na koniec epidemii, wciąż nie widać go na horyzoncie.

W ostatnich dniach najwięcej zakażeń przybywa na Śląsku - dużą grupą chorujących są tutaj górnicy. Okazuje się jednak, że to niejedyne tak potężne ognisko zakażeń. Teraz pojawiło się nowe - w Wielkopolsce. A zaczęło się od... fabryki mebli.

Koronawirus w Polsce: ognisko zakażeń w fabryce mebli

Kolejnym ogniskiem koronawirusa w naszym kraju okazała się fabryka mebli Wersal pod Kępnem, które leży w województwie wielkopolskim. Najpierw patogenem zaraziły się dwie osoby, a już po tygodniu zakażonych było 9 osób. Zaledwie kilka dni później koronawirus rozprzestrzenił się na kolejne - liczba wzrosła do 34.

Dwie pierwsze osoby pracujące w fabryce mebli, która zatrudnia 900 osób, zgłosiły się do sanepidu z podejrzeniem zakażenia. Przeprowadzone testy dały wynik pozytywny. Chorzy trafili na kwarantannę, a wszystkie osoby, które miały z nimi kontakt w ciągu ostatnich 14 dniu poddano nadzorowi epidemicznemu.

Jednak już w połowie maja okazało się, że kolejne osoby chorują. "Gazeta Wyborcza" poinformowała, że wówczas zaczęto przeprowadzać tutaj testy, które dawały wynik pozytywny. Do tej pory w fabryce Wersal i w powiecie, w którym jest ona zlokalizowana, zachorowało 156 osób!

Jest duża szansa, że liczba zakażeń w powiecie kępińskim w ciągu kolejnych dni wzrośnie, gdyż w fabryce zdecydowano się przebadać całą załogę. Testom mają być poddani też bliscy pracowników.

Tak wygląda Nowy Jork w czasach koronawirusa. Przypomina scenerię z filmu grozy!

Przerażający efekt koronawirusa! Nowy Jork wygląda jak z filmu grozy

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów