Nie żyje polski fizjoterapeuta zarażony koronawirusem. To pierwsza ofiara spośród pracowników ochrony zdrowia

Paulina Ermel 16.04.2020
Koronawirus
Fotografia: Shutterstock (zdjęcie poglądowe)

46-letni fizjoterapeuta z Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu jest pierwszą ofiarą koronawirusa wśród pracowników ochrony zdrowia w Polsce.

Nie żyje zarażony koronawirusem 46-letni fizjoterapeuta z radomskiego Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego. Sytuacja w placówce jest trudna - zakażonych zostało tutaj 200 osób, z czego 112 to pracownicy.

O śmierci specjalisty poinformował portal tvn24.pl.

Koronawirus w Polsce: nie żyje fizjoterapeuta z Radomia

Fizjoterapeuta ze szpitala w Radomiu prawdopodobnie zaraził się od jednego z pacjentów. Kiedy test na obecność koronawirusa pokazał wynik dodatni, mężczyzna został przewieziony do szpitala przy ul. Tochtermana. Kilka dni temu jego stan się pogorszył i trafił on na oddział intensywnej opieki medycznej, gdzie został podłączony do respiratora. Niestety 46-latka nie udało się uratować.

Z przykrością informujemy, że w szpitalu przy ul. Tochtermana w Radomiu zmarł fizjoterapeuta, pracownik naszego szpitala. Zarząd i personel Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego składa rodzinie i bliskim najszczersze kondolencje. Jednocześnie informujemy, że szpital chce przekazać wsparcie finansowe rodzinie zmarłego. Łączymy się w bólu z rodziną i bliskimi zmarłego - poinformowała portal tvn24.pl rzecznik Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu, Karolina Gajewska.

Jak podaje portal tvn24.pl mężczyzna zostawił żonę i dwójkę dzieci. Fizjoterapeuta jest też pierwszą ofiarą koronawirusa wśród pracowników polskiej ochrony zdrowia.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów