Hel zaprosi lekarzy i pielęgniarki na darmowy wypoczynek po epidemii. W ten sposób podziękuje im za walkę z chorobą!

Paulina Ermel 01.04.2020
Hel
Fotografia: Shutterstock

To już kolejny region, który przyłącza się do pomocy osobom walczącym z koronawirusem w Polsce. Tym razem Hel oferuje wszystkim lekarzom i pielęgniarkom darmowy odpoczynek po zakończeniu epidemii. Wszystko w ramach akcji Cisi Bohaterowie 2020!

Jeszcze niedawno pisaliśmy o tym, że w trosce o dobro mieszkańców Półwyspu Helskiego burmistrz Helu wystosował do wojewody pomorskiego apel o to, aby ograniczyć turystom możliwość wjazdu na półwysep. Propozycja burmistrza znalazła zarówno wielu zwolenników, jak i przeciwników. Pomysł jednak miał zapobiec rozprzestrzenianiu epidemii koronawirusa w Polsce.

Okazuje się, że burmistrz Helu wyszedł teraz z propozycją kolejnej inicjatywy. Tym razem stworzył on akcję Cisi Bohaterowie 2020 i zaapelował do przedsiębiorców z branży hotelarskiej, gastronomicznej czy turystycznej, aby umożliwiły darmowy odpoczynek po zakończeniu epidemii wszystkim tym, którzy walczą z koronawirusem!

Koronawirus w Polsce: lekarze i pielęgniarki po epidemii będą mogli wypocząć na Helu za darmo

Burmistrz Helu Mirosław Wądołowski wpadł na pomysł, aby zaproponować lekarzom i pielęgniarkom darmowy odpoczynek na Półwyspie Helskim po zakończeniu epidemii koronawirusa. W ten sposób chce pomóc wszystkim tym, którzy w czasie walki z chorobą pomagali najbardziej potrzebującym, czyli zakażonym.

Wądołowski wystosował apel do właścicieli hoteli, pensjonatów, ale też restauracji, kawiarni czy atrakcji turystycznych, aby przyłączyli się do akcji Cisi Bohaterowie 2020. Ma ona polegać na tym, że Urząd Miasta Helu zbierze oferty od wszystkich tych przedsiębiorców, następnie przekształci je w vouchery i rozda je w szpitalach jednoimiennych, w których lekarze i pielęgniarki opiekują się chorymi na COVID-19. 

Nie jesteśmy w stanie doposażyć szpitali w odzież ochroną, ale podarujmy wytchnienie i odpoczynek już po zakończeniu pandemii - czytamy w oświadczeniu burmistrza, które można znaleźć na stronie Urzędu Miasta Helu. 

Na pomysł burmistrza odpowiedziało już kilkudziesięciu przedsiębiorców. I wygląda na to, że inicjatywa spotkała się z naprawdę pozytywnym odbiorem!

Trudno uwierzyć, że te miejsca istnieją naprawdę. Oto 9 najdziwniejszych atrakcji, jakie stworzyła natura.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów