"One nie mają co jeść". 78 koni poważnie ucierpiało przez koronawirusa!

Paulina Ermel 08.04.2020
Konie
Fotografia: Shutterstock

Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva! alarmuje, że jej podopieczni poważnie cierpią z powodu koronawirusa. Konie, którymi zajmuje się organizacja, nie mają co jeść!

Koronawirus zbiera ogromne żniwo na całym świecie. Prócz tego, że zaraziło się nim już 1,5 mln osób, a 83 tys. zmarły, ma on także fatalne konsekwencje dla gospodarki. Wiele firm upada, wielu ludzi traci pracę. Okazuje się, że przez epidemię cierpią również zwierzęta.

Na fanpage'u Fundacji Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva!, która zajmuje się opieką nad zwierzętami i walką o ich prawda, pojawił się szokujący wpis. Wynika z niego, że podopieczni organizacji nie mają co jeść. Sytuacja wygląda dramatycznie!

Koronawirus w Polsce: konie nie mają co jeść przez epidemię

Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva! opiekuje się zwierzakami w potrzebie. W tej chwili w fundacyjnych stajniach znajduje się 78 koni, a 155 przebywa w domach adopcyjnych. Niestety te, które przebywają w stajniach, przez koronawirusa... nie mają co jeść!

Dotychczasowe zapasy Fundacji się kończą, a dostawcy, od których do tej pory organizacja kupowała jedzenie dla zwierząt, musiały pozamykać firmy przez epidemię albo podwoiły cenę za siano. Ponadto firmy wspierające Fundację w postaci finansowania żywności dla zwierząt, wycofały się z tej pomocy.

Organizacja zamieściła na facebookowym fanpage'u apel z prośbą o pomoc. Każdy z nas może dołożyć się do zbiórki na jedzenie dla zwierząt.

ONE NIE MAJĄ CO JEŚĆ! Rolnicy, od których kupowaliśmy siano i słomę zamknęli gospodarstwa, i odmawiają dostaw. Ci, którzy nadal sprzedają, DWUKROTNIE podnieśli ceny. Tylko w ciągu tygodnia aż 5 koni wróciło z adopcji. Firmy tną koszty i wycofują stałe wsparcie.

#Koronawirus sieje spustoszenie, jakiego jeszcze nie widzieliśmy. Mamy pod opieką 78 koni. Koszt ich miesięcznego wyżywienia = 30 000 zł. Potrzebne środki na 3 miesiące, ponieważ termin rozliczenia PIT przesunięto na koniec czerwca. Dla nas to sytuacja dramatyczna, bo 1% to główne źródło utrzymania.

Przyjmiemy każdą pomoc w formie SIANA, SŁOMY, OWSA, PASZY - czytamy w apelu Fundacji Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva!.

Wygląda na to, że sytuacja jest naprawdę podbramkowa, ale każdy może pomóc! Dołączycie się do akcji? Wystarczy, że wpłacicie symboliczną złotówkę na zbiórkę, którą znajdziecie TUTAJ. Każda pomoc się liczy!

Ten pies uwielbia podróżować. I przez to też podbija Instagram. Musicie zobaczyć te zdjęcia!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów