Kiedy zdejmiemy maseczki? Minister Szumowski odpowiada!

Zuzanna Morska 20.05.2020
Łukasz Szumowski
Fotografia: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

W rozmowie z dziennikarzami Radia Plus minister zdrowia Łukasz Szumowski powiedział, kiedy możemy spodziewać się zmniejszenia liczby zakażeń koronawirusem i kiedy w końcu zdejmiemy maseczki.

Koronawirus w Polsce nie odpuszcza. Przyrost zachorowań w tym kraju nie jest tak duży, jak we Włoszech, Hiszpanii czy Wielkiej Brytanii, ale obywatele wciąż zastanawiają się, kiedy to wszystko się skończy.

Minister Szumowski był gościem w jednym z programów Radia Plus, gdzie wyraźnie zaznaczył, kiedy możemy spodziewać się mniejszej liczby zakażeń. Zdradził też, kiedy zdejmiemy maseczki!

Koronawirus w Polsce: kiedy zdejmiemy maseczki

Minister zdrowia Łukasz Szumowski w Radiu Plus wyraźnie podkreślił, że w ciągu najbliższych 2-3 dni będziemy mieli jeszcze duży przyrost zachorowań, ale później sytuacja powinna się zmienić.

Potem liczby powinny spaść i i generalnie liczba chorych w Polsce spadnie - zapowiedział.

Szef resortu zdrowia wyraźnie zaznaczył też, że luzowanie obostrzeń musi się odbywać z głową. Nie powinniśmy zatem porównywać otwierania galerii handlowych do np. koncertów. Podobnie wypowiedział się też na temat siłowni, w których ciężko będzie utrzymać rygor sanitarny.

Kiedy natomiast zdejmiemy maseczki na otwartym terenie?

W przyszłym tygodniu jeszcze nie - odpowiedział minister.

Jednocześnie Szumowski zaznaczył też, że w ciągu tego lub do połowy kolejnego tygodnia możemy spodziewać się oficjalnych komunikatów w sprawie luzowania tych obostrzeń.

Co o tym sądzicie?

Tak wygląda Nowy Jork w czasach koronawirusa. Przypomina scenerię z filmu grozy!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów